Aç Kuşlar Klavye Başında Tweet Gönderiyor

01 12 2012 20:10 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3454 okundu

Böyle bir olaya nasıl başlık bulurum diye çok düşündüm. Ama manidar olan başlığından çok bu ilginç olay.

Letonya’da yayınlanan İr dergisinin gerçekleştirdiği bir projede doğadaki kuşlar adına açılan bir Twitter hesabından kuşlar kendi gagalarıyla ve ayaklarıyla tweet gönderiyor.

Bir bilgisayarın klavyesindeki tuşlar üzerine tuş biçiminde yerleştirilen ve hamur benzeri yemleri yemek için klavye üzerine konan kuşlar yerken ve ayaklarıyla dokundukları tuşlar aracılığıyla tweet gönderiyor. Altı Haftada  2500 den fazla tweet gönderen, yaklaşık 6000 takipçiye ulaşan ve Twitter hesabı @hungry_birds olan aç kuşların bu marifetleri kendi Twitter hesaplarından takip edilebilir.

Yukarıda gördüğünüz gibi Twitter’ın gerçek sahipleri “kuş dili” diye ifade edilen kendi dilleriyle tweet göndermeye devam ediyorlar..


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?