Adınıza Kayıtlı Tüm Cep Telefonu Numaralarını Öğrenin

03 01 2013 01:00 tarihinde, Mobil Araçlar kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 9327 okundu

BTKBir cep telefonu numarası almak numara taşıma işlemi henüz yokken çok daha düşük ücretliydi. Numara taşıma hizmetinin yaygınlaşmasının ardından yeni bir numara almak pahalıya mal olmaya başladı.

Bir hat sahibi olmak için herhangi bir bayiye gidip kimlik fotokopinizi vermeniz yeterli. Ancak bu işi daha da basite indiren bazı hat satıcıları daha önce nüfus cüzdanı fotokopisini bırakan bir abonenin üzerine başka bir hat daha alabiliyor ve açık hat olarak gelen müşterilere satabiliyor. Bu durumda hiç haberiniz yokken sizin adınıza numara kullananlar olabiliyor. Bu yolsuzluk eskisi kadar yaygın olmasa da daha önceleri alınan açık hatlar kullanımda olduğu için sizin üzerinize hat olup olmadığını sorgulamanız gerekiyor.

Peki sizin üzerinize başka bir hat varsa ne yapmalısınız?

Ben olsam içerisindeki TL ile beraber başka bir operatöre taşırım ve kullanırım diyenleriniz olabilir. Ancak açık hat alanlar kadar satanlar da bu suçun ortağı. En mantıklı olanı numarayı arayıp (sözde sahibine) hattı kapatacağınızı söylemek ve kapatmak.

Kapatılmadığında ve üzerinize başka bir numara ile bir suç teşkil eden görüşmeler olduğunda sizin de başınız ağrıyabilir.

BTK’nın yeni hizmete sunduğu hat sorgulama servisi sayesinde adınıza kayıtlı tüm numaraları görebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz numarayı ve TC kimlik numaranızı girerek cep telefonunuza gelen şifreyle beraber adınıza kayıtlı hatların listesini görebilirsiniz. Eğer kullanmakta olduğunuz bir hat yok ise yakında E-devlet üzerinde sadece TC kimlik numaranız ile sorgulama yapacağınız bir sistem de hizmete girecektir.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. başkasının hattını uzun süredir kullanıyorum üstüme almak istiyorum fakat şahıs eski ortağım ve ulaşamıyorum . Bunu nasıl kendi üzerime alabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Nebi GARCI Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Nebi GARCI Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Nebi GARCI M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Nebi GARCI Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?