Bağlantı Hatasından Kaynaklanan İçerik Kaybına Son!

21 02 2013 23:45 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3857 okundu

sinirli-bilgisayar-pcİnternet hayatımızın olmazsa olmazlarındandır. İnternetsiz bir bilgisayarın da antensiz bir televizyondan farkı yok açıkçası. Ancak internetin olması tüm sorunları çözüyor anlamına gelmez.

Mesela şuan yazdığım metin otomatik olarak belirli aralıklarla kaydoluyor. Eğer kaydolmamış olsaydı yayınladığım esnada kesilen bir internet bağlantısı ya da site hatası yazdığım onca içeriğin kaybolmasına neden olabilirdi.

Aslında bu özelliğin tüm sitelerde olması gerekir. Mesela bir form sitesinde yazdığınız bir cavap bir hayli uzunken, gözünüzden kaçan internet kesintisinden sonra gönderdiğiniz cevabın gitmemesi ve bağlantı geldiğinde ortada hiçbir şeyin kalmaması ne kadar vahim bir durum bilirsiniz.

Bu gibi kayıplar her zaman boş verilecek bir konu olmayabilir. Önemli bir yazının boşa gitmesi hoş olmayacağından, bu konuda bir çözüm üretmek gerekir.

Çözüm bizden çözmek sizden arkadaşlar 🙂 Firefox ve Chrome için eklenti mevcut.

Eklentiyi kurduğunuz taktirde son yazdığınız yazılar tarayıcınız tarafından hatırlanır ve bağlantının azizliğinden kaynaklanan sorunlarla başa çıkmış olursunuz.

Aklınızda kalan soru işaretini de hemen gidereyim. Benim son yazdığım her şeyi kaydedecek ve bunu herkes görecek mi?

Hayır. Dilerseniz şifre koruma ile yazdığınız içerikleri de koruyabilirsiniz.

 

Eklentiyi kurduğunuzda sağ seçim menüsüne seçenekler gelecektir. Eklentiyi edinmek için lütfen aşağıdaki bağlantıları kullanın.

Chrome için indir

Firefox için indir


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?