Bir E-postanın Yolculuğu

18 05 2012 08:00 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 10319 kez okundu

Adresinize bir mektup gönderildiğinde gönderen kişi mektubu kargo ya da PTT’ye teslim eder, oradan hangi bölgelere gönderilecekse gruplanır ve mektubunuz en kısa sürede yola çıkar. Aynı şekilde en son adres ilden ilçelere ilçeden de hangi mahalle ya da köy vs gidecekse ayrı ayrı gruplanır ve dağıtım yapılır.

Sabah kalktığınızda posta kutunuzda mektubu bulursunuz ve acaba nerelere uğradı da geldi diye hiç düşünmezsiniz. Ya pek gönderdiğiniz e-postalar...

Merak ettiniz mi bilmiyorum, size gönderilen bir e-postanın hangi aşamalardan geçtiğini, ya da nereleri gezip geldiğini.. Havadan mı kablodan mı sudan mı geçtiği, ya da bu kadar hızlı bir şekilde nasıl geldiğini..

Google bir animasyon hazırladı. Gönderilen bir e-postanın gönderildiği bilgisayardan alıcıya ulaşıncaya kadar geçen aşamaları zevkli bir şekilde izleme imkanı merak edenlerle buluşuyor. Siz de görmek isterseniz buradan “Send” butonuna tıklayıp ardından diğer aşamaları görebilirsiniz. Ya da mouse tekerleğini kullanabilirsiniz.

İyi eğlenceler 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. İlginç bir yazı olmuş. Elektronik postaların nasıl gönderildiğini daha detaylı öğrendik sayende teşekkürler. 😉

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • serdar Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • serdar Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • serdar Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • serdar M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • serdar Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?