Chrome Yeni Sekme Sayfasına Windows 8 Metro Arayüz

22 02 2014 14:33 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 8584 okundu

Google Chrome, geride bıraktığımız hafta yeni bir sürüm 33.0.1750.117’yi yayınladı. Bu sürümde yeni sekme sayfasındaki arama çubuğunu ve son ziyaret edilen sayfaların önizlemelerini kapatma seçeneğini kaldırdı. Yani artık yeni sekme sayfasında Google arama çubuğu ve son ziyaret edilen sayfaları görmeye mecburuz. Daha önce bu konuda yazmıştım.

Yeni sürümde yeni sekme sayfasını görmeye mecbur olduğumuz için 3. parti uygulamalarıyla çözüm aramak istedim. Bu konuda tarayıcı arkaplanında çalışmayan yani işlemciye yük getirmeyen bir uygulama buldum ve sizlerle de paylaşmak istedim.

New metroTab isimli uzantı ile Windows 8 metro arayüz gibi Chrome yeni sekme sayfası oluşturabilirsiniz. İstediğiniz sosyal medya bağlantılarını, hava durumu, Flickr ve 500px fotoğraflarınızın slaytını ve istediğiniz bir sitenin kısayolunu metro arayüze ekleyebilirsiniz.

metroBu eklenti ile istediğiniz kısayolu dilerseniz kaldırabilir dilerseniz adresini değiştirebilirsiniz. Bunun için bir kısayola sağ tıklamanız yeterlidir.

metro duzenleEklentiyi tarayıcınıza eklediğinizde yeni sekme sayfanız metro arayüz olacaktır. Sağ üstteki kullanıcı adına tıklayıp yeni kısayollar ekleyebilir ya da ayarlara gözatabilirsiniz.

Bu metro arayüzün tek bir eksiği var o da yer imleri çubuğunun gözükmemesi. Bunu da Chrome sağ üstteki menü ikonundan açmanız gerekir. Metro arayüzde tüm animasyonlar ve seçenekler Windwos 8 metro arayüz gibi yapılmış. Ayrıca yukarıda gördüğünüz gibi Türkçe dil desteği de mevcut.

Chrome yeni sekmesine mahkum olmayın. Tadını çıkarın..


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Tam aradığım olaymış eyvallah, çok iyi oldu..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Aykut Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Aykut Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Aykut Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Aykut M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Aykut Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?