Chrome Yeni Sekme Sayfasını Eski Haline Getirme

27 09 2013 22:33 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 11 yorum yapıldı, 19962 kez okundu

Google, Chrome için son sürüm olan 29.0.1547.57 m ile yeni sekme sayfasında bazı yenilikler yaptı.

Chrome’un yeni sekme sayfasına gittiğinizde Google Plus profilinize bağlantı, Gmail’e bağlantı, Uygulamalar için yeni bir bağlantı ve bildirimler için bir alan, görsel aramalar için bir bağlantı ve Google Plus için paylaş butonu oluşturduğunu göreceksiniz. Bunun yanında bir arama çubuğu ve doodle dediğimiz günün anlam ve önemini belirten animasyonları görebileceğimiz alan oluşturulmuş. Yani bir Google anasayfasında olanlar. Hemen altında ise daha önce zaten var olan en çok ziyaret edilen sitelerin önizlemesinin ve bağlantısının yer aldığı alan yer alıyor.

Bu yeniliği beğenmeyenler ya da kendileri için sakıncalı olanlar kaldırmak ya da eski sürüme geçmek isteyenler olabilir. Mesela, en çok girdiğiniz sitelerin bilgisayarınızı paylaştığınız diğer insanlar tarafından görülmesini istemiyor olabilirsiniz.  Ya da Google arama çubuğunu zaten adres çubuğundan kullanıyorum diyebilirsiniz.

chrome

Şimdi dilerseniz tarayıcı sürümünü değiştirmeden yeni sekme sayfasını eski haline getirelim ve bir önceki sürümdeki gibi olsun.

Chrome’u başlatın ve yeni bir sekme açın.

Yeni sekmede adres satırına şu ifadeyi yazıp enter deyin: chrome://flags

Yazıp girdiğinizde CTRL+F yapın ve arama çubuğuna şunları yazın: “Anında Arama ”

Bu ifadeyi yazıp ilk bulduğunuz sonuçtaki varsayılan olarak belirlenen Anında Arama Genişletilmiş API’sını etkinleştir i devre dışı bırakın.

chrome flags

Devre dışı bıraktığınızda tarayıcınızı yeniden başlatmanız için alt kısımda uyarı çıkacaktır. Yeniden başlat deyin ve işlem tamamdır.

Bundan sonra yeni açtığınız sekmede eski sürümdeki gibi bir sayfa göreceksiniz.

Önemli:  Sürüm 33.0.1750.117′de anında arama api’sin kapatma seçeneği kaldırıldı. Şu yazıma gözatabilirsiniz.  ya da şu eklenti ile yeni sekmeyi chrome://apps yani uygulamalar sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 11 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Denedim oldu. Teşekkürler…

 2. Ne kadar teşekkür etsem azdır, çok sağolun.

 3. Benim de işime yaradı. Teşekkür ederim.

 4. Çok Sağolasın bunu arıyordum güncelleme geldiğinden beri

 5. flags da anında arama diye bi bölüm yok

 6. edemiom

 7. Teşekkürler

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Misafir Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Misafir Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Misafir Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Misafir M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Misafir Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?