DMCA Facebook Fotoğraflarınızı Koruyor

04 05 2012 09:52 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5104 kez okundu

DMCA içerik koruma sistemi içeriklerinizi yasal olarak koruma altına alan bir sistem. Daha önce web sitelerinde bir defaya mahsus ücretsiz olmak üzere sitenizde logo yayınlamak şartıyla içeriklerinizi koruyan DMCA, şimdi de dünyanın sosyal ağı Facebook’a el attı.

k

Siz de fotoğraflarınızın çalındığından şikayetçi iseniz ya da hava olsun diye koruma altına olmak isterseniz yapmanız gereken çok basit. DMCA’nın tabiri ile “This tool is so simple a child can do it!” yani  bir çocuk bile bunu yapabilir. 🙂

Uygulama için DMCA‘ya üye olmanız gerekmekterdir. Ardından bir Facebook DMCA Watermarker uygulamasına izin vermeli ve korunmasını istediğiniz albümü seçmelisiniz.

Hepsi bu kadar ..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?