El Hareketleri İle Kameradan Bilgisayarınızı Kontrol Edin

17 02 2013 19:43 tarihinde, Bilgisayar, İnternet kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 12357 okundu

flutter

Dokunmatik cep telefonları ve bilgisayarlara -vay anasını bee!- dediğimiz günlerin üzerinden çok geçmiş sayılmaz. Ancak dokunmaya bile gerek kalmadan bilgisayarınızda bir çok şeyi halledebileceğiniz günler de gelmedi değil.

Evde sinema keyfini sevmeyenimiz yoktur. Bir de fareniz kablolu ise yatağınızdan kalkıp filmi duraklatmak sizin için Çin işgencesi diyebilirsiz 🙂 Kablolu fareniz varsa bile ya üzerine yatar zırt pırt filmi durdurursunuz ya da elinizi yorganın altından çıkarmak zahmetli gelir. vel hasıl-ı kelam demek istediğim artık el hareketlerinizle filmi durdurup başlatabilir ya da bir sonraki ve bir önceki filme geçebilirsiniz.

Namı değer programın adı Flutter. Program hem Mac hem de Windows işletim sistemlerinde kullanılabilir.

VLC Medya Player, Windows Medya Player, Winamp, QuickTime, İTunes gibi medya oynatıcılarında el hareketlerinizi WebCam üzerinden algılayarak ona göre komut verir. Elinizle kameraya dur işareti, baş parmağınızla sağa ya da sola işaret yapmanız halinde herhangi bir tuş kullanmadan medya oynatıcınızı yönetebilirsiniz. (Sakın ola olur olmaz hareket çekmeyin program küfrediyor! Şaka şaka ;))

Sadece bilgisayarınızda medya oynatıcıları için değil, aynı zamanda internet üzerinde YouTube, Pandora, Grooveshark ve Netflix de destekliyor. Ancak bunlar için bir Google Chrome uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Henüz Star Wars kadar zeki olamasa da yerinden kalkmaya üşenenler ve merak edenler için kullanılabilir 🙂

Google Chrome uygulamasın için buraya,

Bilgisayarınız için de buraya gidebilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Çağlar SalkımÇağlar Salkım

  Helal olsun,Teşekkürler bilginiz için..Sitenizi devamlı takip ediyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Çağlar Salkım Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Çağlar Salkım Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Çağlar Salkım Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Çağlar Salkım M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Çağlar Salkım Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?