Facebook Arkadaşlarınızı Toplu Halde Silin

08 12 2012 19:38 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 11355 okundu

Facebook bir sosyal topluluktan çok kalabalık olma yolunda hızla ilerliyor malumunuz. Bazı insanların gerçek hayattaki tanıdıklarından daha çok Facebook’ta arkadaşı var. Bir kişinin en az 3 tane hesabı var..

Arkadaş listenize girdiğinizde varsayılan profil fotoğrafına sahip kullanılmayan hesaplar gözünüze çoğunlukta gözüküyor olabilir. Aynı isimde birden çok arkadaşınız ve kullanılmayan hesaplarla dolu bir arkadaş listeniz varsa bunlardan kurtulmak ve listenizi temize çekmek biraz zamanınızı alabilir.

Facebook’ta bir arkadaşınızı listenizde çıkarmak için bir kaç zahmetli tıklamayla bu işi gerçekleştirmek zorundasınız. Konu birden çok kişiyi silmek istediğinizde daha da zahmetli hale geliyor. Bu durumda bunun kolay bir yolunu bulmalı ya da zahmete katlanmalısınız. Eğer kısa bir yola ihtiyacınız varsa bu bir eklenti olabilir.

Firefox kullanıcıların bu konuda daha şanslı olduklarını düşünüyorum. Şimdi aşağıdaki eklentiyi kurmanız gerekecek. Arkadaş listeniz normalde yukarıdaki gibidir. Eklentiyi kurduğunuzda ise tüm arkadaş listenizde ve ismin hemen solunda işaretlemek için kutucuk çıkacaktır. Seçtiğiniz arkadaşlarınızı ya da yukarıdaki select all butonu ile tümünü seçebilir ve sağdaki butonla da hepsini silebilirsiniz.

Eklentiyi kurduğunuzda listeniz yukarıdaki gibi olacaktır.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?