Facebook ve Twitter Uygulamaları Güvenli mi?

26 09 2012 15:33 tarihinde, Facebook, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5229 okundu


Facebook ve Twitter bildiğiniz üzere uygulama destekli siteler. Bu uygulamalar sayesinde çeşitli oyunlar oynayabilir yahut paylaşımda bulunabilirsiniz. Peki uygulamaya girişinde izin isteğini yanıtlamadan önce nelere izin verdiğinizi hiç okudunuz mu?

 

Okudunuz ya da çoğu kez dikkatiniz bile çekmedi. Mesela, kişisel bilgilerinizin ya da fotoğraflarınızın başkaları tarafından bilinmemesi için paylaşımlarınızı arkadaşlarınızla sınırlıyorsunuz. Oysa bir uygulama sizin kişisel bilgilerinizin edinilmesinden tutun da sizin adınıza paylaşım yapma iznini bile sizden istiyor. Dikkat edilmediğinde basit bir uygulamayla bir çok kullanıcının verilerine ulaşılabiliyor.

 

Facebook uygulamalarında şifrenizi kaydetmiyor elbette ama Twitter’da bazı uygulama siteleri şifrenizi dahi kaydedebiliyor.

 

Son zamanlarda takipçi arttırma ve takibi bırakanları görme merakı bir çok kullanıcıyı bu gibi sitelere yönlendiriyor.

 

Bu konuda ne yapabilirim peki diyorsanız, Facebook’ta sizin için sakıncası olan bilgilerinizin istendiği uygulamalara kesinlikle izin vermemelisiniz. Twitter’da ise sürekli kullanmadığınız uygulamayla işiniz bittiğinde Uygulama ayarlarından erişim izinini mutlaka kaldırmalısınız.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?