Google Chrome’da Şifreler Nasıl Görüntülenir?

17 11 2012 21:55 tarihinde, İnternet, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 17115 kez okundu

İnternette güvenlik o kadar önemli hale geldi ki artık neredeyse her site için bir şifrenizin olması gerekir. Gün içerisinde o kadar çok siteye giriyorsunuz ki bazen bir site için belki birden çok hesabınız ve şifreniz bile olabiliyor.

 

Bu kadar şifre içerisinde hepsini akılda tutmak gerçekten güç bir durum. Akılda kalması için basit şifreler belirlemeniz gerekiyor bu da güvenliğiniz için riskli bir durum. Bu yüzden tarayıcılarımızın şifre hatırlama özelliğinden faydalanırız ve bizim yerimize akılda tutarlar.

 

Google Chrome için kaydedilen şifrelerinizi görmek mümkün. Bazen tarayıcı geçmişini temizlemeniz gerekebilir bütün şifrelerinizi silmek yerine silinmemesini istediklerinizi de kontrol edebilirsiniz.

 

Kaydedilen şifrelerinizi yönetmek ve görmek için izleyeceğiniz yolu sizlere göstereyim.

Sağ üstteki araçlar sekmesinden ayarlara gidiyoruz.  en alta indiğimizde gelişmiş ayarlar göster seçeneğini göreceksiniz.

Gelişmiş ayarlara girdikten sonra Kaydedilen şifreleri yönetin seçeneğini hemen aşağıda yer alıyor.

Bu seçeneği tıkladığınızda yeni bir pencere açılacaktır. Karşınızda kaydedilen ve kaydetme işlemi reddedilen sitelerin listesi gözükecektir. Üstteki listede kaydedilen şifreleriniz mevcut. Önündeki kutucuğa geldiğinizde göster ve gizle seçeneklerini kullanın

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Google, çok sağol ya.
  Tek sorduğum sistem şifresi. Orası için özel bir şifre oluşturulmasına izin ver bari.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Osman KARA Misafir

  Teshekkurler
 • Osman KARA Vigivan

  Ziraat bankası bilgilerini mail olarak alabilir miyim ?
 • Osman KARA yorumcu

  Hocam merhaba..bu özelliği twitter kaldırdı ama dm kısmına kim tıklarsa sürekli welcome mesajı gidiyor.bu mesajı nasıl kaldırabilirim.yardımcı olursanız sevinirim...
 • Osman KARA Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Osman KARA yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.