Google Güvenli Arama Filtresini Değiştirin

04 12 2012 20:54 tarihinde, Google kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 7948 okundu

Google görsel aramasında bir fotoğrafa ihtiyacınız var. Mesela bebek resimleri. Bebek resimleri ararken Türkçe isimle aradınız ve bir çok fotoğraf elde ettiniz. Sizin için yeterli olmadı. Diğer dillerde de aramak istediniz ve “baby” yazdınız aradınız. Karşınıza gerçekten bebek fotoğrafları çıkacağını mı umuyorsunuz?

Tabi ki hayır.  Google güvenli arama filtresini normalde orta düzeyde kullanıyorsunuz. Bu bütün kullanıcılar için böyle. Ancak değişiklik yaptığınızda daha güvenli arama sonuçları elde edebilirsiniz.

Google güvenli arama filtresini değiştirmek için Google anasayfasında sağ üst kısımdaki ayarlar ikonuna tıklayıp arama ayarlarını ya da görsel arama bölümündeyken sağ üstte yer alan güvenli aram butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca aynı buton ile herhangi bir görseli rahatsız edici olarak rapor edebilirsiniz. Rahatsız edici görseli rapor et dediğinizde tüm görsellerin üzerinde rapor et butonu aktif olur. Artık sakıncalı içerik çıkacak mı kaygısı taşımadan güvenle gezinebilirsiniz. İyi surfler 🙂


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?