Hesabınıza Yapılan Şüpheli Giriş Denemeleri Cebinize Gelsin

23 01 2013 21:50 tarihinde, Google, İnternet kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 7705 okundu

mobil-sms-cep-telefonYüz yüze yapılan görüşmelerin yerini sanal ortamda görüşmelerin alması güvenlik sorununu da beraberinde getirdi. Mail servisleri, sosyal paylaşım siteleri güvenlik tedbirleri alanında birbiriyle yarışırken kullanıcılar da sanal güvenlik açısından bir o kadar titiz.

Bir çok mail servisi mevcut. Mynet, Yahoo, Msn, Gmai gibi servisler öne çıkan servisler. Her biri kendi alanında güvenlik, hız, depolama alanı gibi hizmetler sunuyor.

Google’ın Mail servisi kısa adıyla Gmail güvenlik alanında bir çok yenilik gerçekleştiriyor. İki adımda doğrulama ve mobil bildirim özelliği ile biri sizin şifrenizi çalmış olsa bile bunu cep telofonuna gönderilecek parola ile teyit etmesi gerekiyor. Bir çok Gmail kullanıcısının bu çözümleri ancak bir şifresinin çalınması ya da unutulmasından sonra araştırdığını biliyoruz. Bu sadece Gmail için değil bir çok konuda malesef böyle.

Gmail güvenliğiniz sadece maillerinizle sınırlı değil bildiğiniz gibi. Çünkü bir Google hesabı ile YouTube, Panoramio, webmaster hizmetleri, Adsense reklam hizmeti, Google Plus hesabı ve bir çok hizmete erişim mevcuttur.

Güvenliğiniz için bir kişi sizin şifrenizi ısrarla yanlış girdiğinde ya da şifreniz değiştirildiğinde cep telefonunuza bir bildirim gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ya da iki adımda doğrulama ile girişlerinizi cep telefonunuza gelen şifre ile tamamlayabilirsiniz.

google-guvenlik-security

Güvenlik seçeneklerini değiştirmek ve bildirimleri aktif etmek  için https://www.google.com/settings/security bağlantısını kullanabilirsiniz.

Yukarıda görselde kırmızı çizgi içerisine alınan kutucuklardan dilediğinizi işaretleyip ardından şifrenizi girerek ve gelen kısa mesajı doğrulayarak şüpheli bildirimleri telefonunuzdan takip edebilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Video cekmek istiorum ama olmuior yardim edin lutfen

  • Konuyla video çekmek arasında nasıl bir bağ kurdunuz anlayamadım ama neyse ne videosu çekmek istiyorsunuz nerde çekmek istiyorsunuz sorununuzu daha açık ifade ederseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Nebi GARCI Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Nebi GARCI Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Nebi GARCI M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Nebi GARCI Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?