İndirme Yapmadan Bir Dosya Tarayıcıda Nasıl Açılır?

20 01 2013 20:01 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 11897 okundu

Bilgisayarınızda her zaman Office uygulamaları olmayabilir. Ya da Adobe Reader, Winrar gibi uygulamalar yer almayabilir. Sebep her ne olursa olsun internet üzerinden bir dosyayı bilgisayara kaydetmeden görüntülemek, düzenlemek ya da saklamak daha kolaydır.

Daha önce Google Drive’a dosyaları kısa yoldan aktarmayı anlatmıştım. Buna bağlı olarak şimdi sizlere Google Drive aracılığıyla daha duymadığınız uzantıları bile açabileceğiniz bir uygulamadan bahsedeceğim. Uygulama sadece dosyaları açmak için değil aynı zamanda kısa yoldan indirme imkanı da sağlıyor.

RollApp uygulaması Facebook, Twitter gibi sosyal hesaplarınız ile giriş yaparak online olarak dosyalarınızı Google Drive üzerinden açmaya ve düzenlemeye imkan tanıyan bir hizmettir.

RollApp kullanarak neler yapılabilir kısaca bunlardan bahsedeyim.

rollapp-downloader

Yukarıda sizinle paylaştığım mobil temanın zip uzantılı bağlantısının üzerine gelinmiş halinin fotoğrafı yer alıyor.

Tarayıcınızla gezinirken bir fotoğraf gördünüz ve düzenlemek istediniz. Fotoğrafın bağlantısının üzerine gelip birkaç saniye bekleyip üzerinde çıkan indir ya da aç seçeneklerinden birini kullanarak istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Gelişmiş bir paint uygulaması ile fotoğraflarınızı düzenleyebilir ve daha sonra kullanmak üzere  Google Drive, Dropbox ve 4Shared hesabınızda saklayabilir ya da bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Bir Word, Excell vb Office belgesi açmanız gerekiyor ya da küçük bir değişiklik yapıp indirmeniz gerekiyor. Bağlantı üzerinden yine aynı seçenekle istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

rollapp-zip-editor

Yukardaki görselde bağlantıdan açtığım zip dosyasının içerisindeki tema klasörleri yer alıyor. Bilgisayarınızda gezer gibi rahatlıkla klasörler arasında gezebilir ya da içerisindeki dosyaları açabilir düzenleyebilir ya da indirebilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanabilmek için öncelikle bir Google Drive, Dropbox ve 4Shared hesaplarından bir tanesine sahip olmalısınız. Dosyaların indirme ve açma seçeneğinizin tarayıcıda aktif olması için de Firefox ve Chrome için eklenti kurmanız gerekir. RollApp uygulamasınına giriş yapın ve herhangi bir sosyal ağ hesabınızla oturum açın.  Gerekli işlemleri yaptıktan sonra  Eklenti sayfasından tarayıcınıza uygun eklentiyi edinin. Artık destekleyen uzantı içeren bağlantıların üzerindeyken dosyayı açmak ya da indirmek için bir uyarı alacaksınız.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. İlginç bir paylaşım ve güzel bir yöntem teşekkürler admin kardeş valla iş görür gibi duruyor. Bu bilgisayarımda Office yoktu umarım böylelikle hallederim işlerimi.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Sohbet Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Sohbet Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Sohbet Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Sohbet M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Sohbet Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?