İnternette Fotoğraflara Otomatik Zoom

25 04 2012 15:34 tarihinde, İnternet, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 5752 okundu

İnternette gezinirken görmüş olduğunuz bir fotoğrafa zoom yapmak için tıklayıp farklı pencerede açmak ya da defalarca pencere gezmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu sıkıntının en çok yaşandığı yer hiç şüphesiz Facebook ve Twitter. Twitter’da küçücük bir profil resminin üzerine geldiğinizde gerçek boyutu görmek mümkün. Oysa ki bunu normal şartlarda görebilmek için 3 kez tıklamanız gerekiyor.

Kişilerin profillerinde ya da fotoğraf albümlerinde gezinirken görüntülemek istediğiniz bir fotoğrafa tıklayarak yeni bir sayfaya geçmek ardından büyük boyutunu görme zahmetinde bulunmak yerine direk fare ile üzerine geldiğinizde büyüsün isterseniz bunun Chrome ve Firefox için kısa bir yolu var.

kaynak

Öncelikle eklenti yüklememiz gerekmektedir.  Aşağıdaki eklentileri kullanmış olduğumuz tarayıcıya göre indirip kuralım.

Chrome

Firefox

Ekelentileri indirdik ve kurduk. Artık aşağıda da gördüğümüz gibi herhangi bir küçük resmin üzerine geldiğimizde (eğer en büyük boyutu o değilse) otomatik olarak büyüyecektir.

Dilerseniz üzerine geldiğiniz bir fotoğrafı büyüttükten sonra klavyeden;

S  ile kaydedebilir

T ile yeni sekmede açabilir

W  yeni pencerede açabilirsiniz.

Diğer ayarları ise tarayıcınızın sol üst köşesindeki zoom iconuna tıklayarak yapabilirsiniz.

Sizi büyük bir zahmetten kurtardığım için teşekkür ettiğinizi duyar gibiyim  :))


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Nebi kardeşim hemen hemen bütün blogu gezmiş her konuda durmuş ve okumuş bulunmaktayım. Yazıların roman tadında akıcı blogda nasıl zaman geçti anlamadim. Eline gözüne ve bu kadar araştırıp yazmani sağlayan tüm uzuvlarına sağlık diliyorum. Başarılı yazılarının devamını beklemekteyim ;))

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • ali Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • ali Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • ali Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • ali M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • ali Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?