Mavi Ekranlı Hatalarda Ne Yapılmalı?

28 09 2012 14:52 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 13846 okundu

Bilgisayarınız hiç sebep yokken mavi bir ekranla size apar topar bir şeyler anlatmaya çalışıp kapanıyor olabilir. Bilgisayarınızı tekrar açtığınızda acaba ne demek istedi diye düşünüyorsanız dert etmeyin.

Fatal Error olarak bilinen ölümcül hatalar driver, donanım, zararlı yazılım vs gibi nedenlerle oluşabilir. Kapanırken elveda mesajını okuyamamış olabilirsiniz. Aslında bu size bu mesajın bir nüshasını ” C:WINDOWSMiniDump ” konumuna kopyalamıştır. Buna ulaşabilmeniz mümkün.

Eğer bu dosyadan ben bir şey anlamam, daha açıklayıcı bir yazılım yok muydu? diyorsanız da buradan sayfanın en alt kısmından Türkçe dil dosyasıyla beraber edinebilirsiniz. Dil dosyasını ve indirdiğiniz “zip” dosyası içerisindeki bluescreenview.exe dosyasını aynı klasör içerisinde ya da masaüstünüzde açarak hataların neden kaynaklandığına ulaşabilirsiniz.  Geçmiş olsun..


Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?