Media Player Classic’in Altyazı İndirme Özelliğini Keşfedin

16 02 2014 21:40 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 11212 okundu

Belki de yıllardır filmlerinizi ve dizilerinizi ekranlarınızla buluşturan medya oynatıcınızın altyazı bulma özelliğinden siz de bihabersiniz.

Yıllardır yabancı dizi izliyorum. Bu aralar her günüm dolu. Altyazı için bazen saatlerce bekliyorum. Ve nihayetinde Türkçe altyazıları genelde divxplanet ve turkcealtyazi.org’tan indiriyorum.

İndirip arşiv yaptığım için belki ihtiyaç duymadığım bu özelliği keşfetmemiş olabilirim ama benim gibi arşiv tutmayanlarınız varsa eğer altyazı indirme zahmetine girmeden Media Player Classic altyazı bulma özelliğini kullanarak dizi ve filmlerinizi izleyebilirsiniz.

Peki bu altyazı bulma özelliği nasıl kullanılır?

Media Player Classic ile herhangi bir dizi ya da filmi (ismi doğru yazılmış) açın.

Film ya da dizi başladığında klavyeden “D” tuşuna basın. Uzun yolunu tercih etmek isterseniz  “Dosya/Altyazı veritabanı/indir” seçeneğini kullanabilirsiniz.

altyaziindir

İndir dediğinizde karşınıza çıkan pencerede değişik dillerde altyazılar listelenecektir. Burada eğer dizi için indiriyorsanız sezonu ve serisini doğru seçmeniz gerekir.  İşaretli altyazıyı indir ve aç dediğinizde direk altyazı ile oynamaya başlayacaktır.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?