Microsoft Office Dosyalarını Tarayıcıda Görüntüleme

10 02 2014 13:10 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5370 okundu

Teknoloji öyle güzel bir şey ki alternatifi olmayan bir yenilik ya da ürün yok. Microsoft Office uygulaması her yıl güncelleniyor ve kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Buna rağmen bilgisayarında Office uygulaması olmayan kullanıcı da azımsanmayacak kadar çok.

Microsoft Office paketini çok sık kullanmıyorsanız, daha doğrusu uygulama dosyaları oluşturmaktan çok görüntüleme ihtiyacınız oluyorsa böylesine dev bir paketi bilgisayarınıza yüklmemeyebilirsiniz.

Bir ünüversite öğrencisi değilseniz, bir ofis çalışanı değilseniz, bir sekreter değilseniz veyahut benzer bir mesleği icra etmiyorsanız, kısaca Microsoft Office’e çok fazla ihtiyaç duymuyorsanız sizlere(Google Chrome ve Yandex Browser kullanıcılarına) bir alternatiften bahsetmek istiyorum.

Yukarıdaki tarayıcı açıklamamdan da anlaşılabileceği gibi Microsoft Office dosyalarınızı tarayıcıda görüntüleyebileceksiniz. Mesele benim bilgisayarımda Office yüklü değil. Okurken ihtiyaç duyuyordum ama kaldırdım. İhtiyacım olduğunda online servislerden yararlanıyorum. Bu eklenti ile de online hizmet kullanmayı bırakacağım anlamına geliyor.

Eklentiyi sürekli çalıştırmanıza gerek yok. Kurulumdan sonra sadece ihtiyacınız olduğuna aktif etmek için de devre dışı bırakabilirsiniz.

Peki bu Office dosya uzantıları hangileri diye soracak olursanız da şöyle:

.doc .docx .xls .xlsx .ppt .pptx

Eklentiyi (Chrome Office Viewer) buradan indirebilirsiniz.

birlikte ac

Yüklediğinizde bilgisayarınızda Office olmadığı için docx, ppt vb dosyaları açmaya çalıştığınızda uygulama seçmeniz gerekecektir. Bu durumda birlikte aç penceresinden Google Chrome’u seçmelisiniz.

Chrome listede yok ise gözat butonunu ile aşağıdaki fotoğraftaki gibi Chrome’u bulun.

chromeChorme.exe dosyasını seçtiğiniz her uzantı (Office uzantıları) artık tarayıcınızda açılacaktır. Tarayıcınızda bu dosyaları ancak görüntüleyebilirsiniz. Düzenleme yapamazsınız. Düzenlemeler docs.google.com adresine gidebilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?