Mobil Tema ile Daha Rahat Gezinme İmkanı

15 01 2013 18:14 tarihinde, Mobil Araçlar kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 5035 okundu

mobil-tema-nebigarcnetAralık 2011’de yazmaya başladığımdan bu yana blogumda şablon ve içerik yönünden bir çok yenilik yapmış bulunmaktayım. Bir çok blog yazarı sadece içerik girerek ziyaretçilerine bir şeyler vermeye çalışır.

İçeriğin yanı sıra ziyaretçiye daha rahat gezinme imkanı sağlayacak görünümü bloguma kazandırmak için her gün yeni bir şeyleri aktif ediyorum ya da fazlalıkları çıkarıyorum. Her blog yazarı aynı zamanda bir ziyaretçidir. Takip ettiği sitelerde göze hoş gelmeyen bazı şeyleri kendi sitesinde uygulamamalıdır. Mesela en sevmediğim şeylerden bir tanesi siteye girişte karşınıza çıkan Pop-up diye tabir edilen pencereler. Burada sayfa beğendirme ya da bazı reklam türü içerikler yer alır. Ancak buna çoğu ziyaretçi itibar etmez.

Tema olarak sitenin en alt kısmında linki bulunan Snapwire temasını kullanıyorum. Ancak gördüğünüz temanın orijinali ile pek bir ilgisi kalmadı diyebilir. Tema bağlantısına giderseniz bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Değişiklikleri saymakla bitiremem. Sürekli takip eden arkadaşlar zaten bilirler. Son olarak bir sorunu daha çözmüş bulunmaktayım.

Gelişen mobil teknolojiyle birlikte internet kullanımı da oldukça arttı. GSM operatörlerinin cazip kampanyalarının da katkılarıyla bir çok kullanıcı mobil cihazlarla internette gezinmeyi tercih ediyor. Bu kadar mobil kullanıcı içerisinden blogumu ziyaret eden arkadaşların daha rahat gezinmeleri için mobil temayı aktif ettim.

Mobil cihaz sahibi olmayıp bilgisayar üzerinden giriş yapan ve kota sınırlamasını aşmak istemeyenler için de mobil tema kullanılabilir durumda. Üstteki sabit menü çubuğunda yer alan mobil bağlantısı ile bilgisayarınızdan da giriş yabilirsiniz. Giriş yaparken bilgisayarınızdaki tarayıcınızın önbellekleme sisteminden kaynaklanan bir sorun yaşayabilirsiniz. Linke tıkladığınızda eğer mobil tema aktif olmamışsa CTRL+R yaparak mobil temaya geçebilirsiniz.

mobil-footer

Mobil tema kullanırken tekrar normal temaya geçmek isteyen arkadaşlar için de yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi mobil temanın en alt kısmında normal görünüm bağlantısı mevcut.

Mobil temada görseller küçültülmüş ve daha az boyutta yer alırlar. Bu da sizin daha az kota harcamanızı sağlar.

Mobil cihazlardan girildiğinde otomatik olarak mobil tema görüntülenir. Ancak mobil tema kullanmak istemeyenler için alt kısımdan normal temaya geçmeleri için bağlantı yer alıyor. İyi gezinmeler 🙂


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Gerçekten güzel düşünmüşsünüz

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Nebi GARCI Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Nebi GARCI Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Nebi GARCI M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Nebi GARCI Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?