Paint, Movie Maker ve Windows Fotoğraf Görüntüleyiciyi Unutun!

03 12 2012 19:26 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 6810 okundu

Adından da anlaşılacağı gibi Picasa, Sabancı Holding tarafından işletilen tekstil kuruluşu ve sadece bijama üretimi yapmakta. Ancak eskilerde pijamaya picama dendiği için bu isim de böyle kalmış. Yani Picasa. Alakası yok arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Pablo Picasso ünlü bir sanatçıdır. Google da bu sanatçının isminden  esinlenmiş olmalı ki fotoğraf görüntüleme ve düzenleme yazılımına bu ismi vermiş.

Şimdi sizlere bu Picasa neyin nesi, ne işe yarar, hatta ne gibi kolaylık var ki bizimle paylaştın? gibi soruların cevaplarını vereyim.

Bilgisayarınızdaki tüm fotoğrafları bu programda görüntüleyebilirsiniz. Programa giriş yaptığınızda fotoğraflarınızı tarar ve size sağ bölmede klasör listesi halinde gösterir.

Herhangi bir fotoğrafa sağ tıkladığınızda düzenleme seçeneğini göreceksiniz. Buradan fotoğraflarınızın parlaklık, kırmızı göz, kontrast vs gibi bir çok düzenlemelerini yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızı paylaşabilir, yazdırabilir, e-posta ile gönderebilirsiniz.

Ekran görüntüleri alırken siz print screen tuşuna bastığınızda kendi kaydeder. Herhangi bir yere yapıştırıp fotoğraf haline getirmenize gerek yok.

Windows’un standart resim ve faks görüntüleyici uygulaması yerine Picasa fotoğraf görüntüleyici kullanabilirsiniz.  Bu daha kullanışlı ve daha çok özellik içeren fotoğraf görüntüleyicide mouse tekerleği ile yakınlaşma/uzaklaşma yapabilir, sol tuşu ile fotoğrafı sürükleyebilirsiniz. Ayrıca klasörde bulunan bütün fotoğrafları listeler ve çıkıp tekrar klasörden diğer fotoğrafı açmanıza gerek kalmaz.

Programın marifetleri bununla da bitmiyor. Movie Maker’ı da unutun.

Seçtiğiniz fotoğrafları kolayca slayt haline getirmenize imkan tanıyor. Bir bilgisayarda olmazsa olmaz programlardan bir tanesi de Picasa. Siz de denemek (denerseniz zaten kaldırmazsınız) isterseniz buyrun indirin


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?