Siz Yazın Onlar Okusun!

30 09 2012 12:44 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 9709 okundu

Yazmayı seviyor olabilirsiniz. Ama okumayı sevmiyorsanız siz yazın Onlar okur.

Teknolojinin giderek insanların zahmetli işlerine müdahale etmesiyle işler epey kolaylaştı. Müzik dinler gibi bir yazıyı dinlemeyi kim istemez ki..

TTS’lerden (Text to Speech) -Metin okuma programlarından- bahsediyorum. İşe yarar birkaç programı sizlere takdim edeyim.

NaturalReader

NaturalReader yüksek sesle herhangi bir metin okumak için olanak sağlayan ücretsiz bir TTS programıdır. Bu program sayesinde Microsoft Word dosyalarını, web sayfaları, PDF dosyalarını okutabilirsiniz.

 

Ultra Hal TTS Okuyucu

Ultra Hal TTS Reader tam anlamıyla okumayı sevmeyenler için tasarlanmış. E-postalarınızı her türlü metin dosyalarınızı okur. Bununla da kalmaz isterseniz bunları mp3 ses dosyasına dönüştürebilir ya da cd’ye yazabilir. 

 

Read4Me TTS Okuyucu

Read4Me TTS bir kısayol tuşu ile önceden yüklenmiş  SAPI5 TTS ses dosyalarını okuyabilir. Çoklu dil seçeneği ve konuşma alanlarına sahip  Read4Me, metin dosyalarını mp3’e de dönüştürebilmektedir. 

 

Balabolka

Balabolka böyle DOC, EPUB, HTML, Mobi, LIT, CHM, ÇHC, PDF ve RTF dosyaları gibi dosyaları çeşitli türleri, panoya içerik ve metin okuma sağlayan bir TTS programıdır. Ayrıca ses dosyalarını alt yazılı görüntü olarak da izleme imkanı sunuyor.


Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?