Suya Düşen Telefon Nasıl Çalışır?

10 05 2012 21:25 tarihinde, Mobil Araçlar, Mobil İpuçları kategorisinde yazıldı. 3 yorum yapıldı, 11152 okundu

Çoğunuz şahit olmuşsunuzdur telefonun suya düşmesine. Ya da bu talihsiz olay başınıza gelmiştir. Yine gelirse diye sizinle paylaşmak istedim. “Boşa uğraşma çalışmaz at gitsin artık yenisini alırsın” deseler de siz şansınızı deneyin.

Şans diyorum çünkü suyu kana kana içtiyse telefonunuz onun için yapacak pek bir şey olmayabilir 🙂 

Öncelikle suya düşen telefonunuzun ilk önce batarya kapağını açın ve elektrik bağlantısını kesin. Yani bataryasını çıkartın ve acilen parçalarına ayırın.

Ardından kuru bir bezle kurulayın ve bataryayı kesinlikle hemen takmayın.

Sıra geldi yemek tarifine. Temiz ve derince bir kapaklı kaba telefonun boyunda pirinç koyun.

Pirincin içerisine batarya ve sadece parçaları ayrılmış telefonu yarı yerine kadar gömün. Dış kapağını ve diğer parçalarını koymanıza gerek yok. Telefonun gövdesi ve bataryasını koymak yeterli.Pirince gömülü telefon ve bataryanız 3 gün boyunca kapağı kapatılmış kapta kalacak. Yalnız belirli aralıklarla kabın kapağını açıp havalandırabiliriz ya da telefonun diğer su almış kısmını pirince bömebiliriz. Pirinçte 3 gün boyunca kalan telefonumuzun içerindeki nem pirinç tanelerince emilip kuruması sağlanacaktır.Sıra geldi pirinçlere.. Eğer telefonunuz çalışırsa bu pirinçle bir pilav yapın yanına da kuru fasulye.. komşuya dağıtın 🙂 

Şaka tabi 😉

Kolaylıklar..


Bu Makale 3 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Yusuf YakutYusuf Yakut

  tamamen şans meselesi hocam, samsung galaxy ace-2 denize düştü bataryayı çıkardım sadece ve 1 gün sonra bataryayı taktım çalıştı.Fakat arkadaşın nokia c-6 sı var 1 cm derinliğindeki su birikintisine düştü aynı ayarı ona da yaptık ama çalışmadı,üstelik telefon tamamen ıslanmamıştı bile:)

 2. Güzelmiş, bataryası ayrılmayan telefonlar için de bir çözüm yok mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Nebi GARCI Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Nebi GARCI Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Nebi GARCI M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Nebi GARCI Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?