Tarayıcınızda Küçük Notlar Alın ve Dilediğiniz Yere Yapıştırın

24 01 2013 19:11 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 6209 okundu

Bilgisayar başındayken insan genellikle  bir çok uyarıcı tarafından uyarılır. Fazla psikolojik bulduğunuz bu açıklamayı biraz açmak gerekirse, Facebook sekmesi, Twitter sekmesi, mailleriniz, Google’da aramaya çalıştığınız kelimeler derken bir hayli meşguliyetiniz vardır. Tabi ki bu kadar meşguliyet içerisinde unuttuğunuz işleriniz olacaktır.

Unuttuğunuz işlerin en aza indirgenmesi için bilgisayarınızda masaüstüne tutturduğunuz küçük yapışkan notlar vardır. Tarayıcınızda hatırlamanız gereken bir konuyu masaüstüne dönüp geri gelmek biraz zahmetli aslında 🙂

İnternette gezinirken tarayıcınızın bir köşesinde hatırlamanız gereken işlerin listesi ve ayrıntısının olması daha kolay olmaz mıydı? Ayrıca istediğiniz notu kolayca kopyalamak ya da herhangi bir metin alanındayken direk istediğiniz notu oraya yapıştırmak masaüstü uygulamalarından sanırım daha kullanışlıdır.

Takdir sizin. Kullanmak isteyenleri için Google Chrome eklentisinin biraz ayrıntısına geçmek istiyorum.

papercuts

Eklentiyi kurduktan sonra sağ üst köşede bir not ikonu göreceksiniz. Arka plan rengini değiştirebileceğiniz ve dilediğiniz kadar not yazıp tek tıklama ile ulaşabileceğiniz bir eklenti.

Yukarıda görselde de yer aldığı gibi dilerseniz her konu için ayrı bir sekme oluşturabilirsiniz. Pencerenin hemen sağ altındaki artı (+) işareti ile yeni bir not ekleyebilirsiniz. Sağ alttaki 3 adet ikon sırayla notlar seçenekler ve yardım için oluşturulmuş. Her yazının solunda kopyalamak için bir ikon yer alıyor.

papercuts-paste

Özellikleri bununla da bitmiyor. Hemen yukarıdaki görselde yer aldığı gibi bir metin alanına gelip sağ tıkladıktan sonra Papercuts seçeneğinde yazmış olduğunuz notların başlıkları listeleniyor. Benimkiler biraz saçma oldu ama kusuruna bakmayın 🙂 Dilediğiniz notu Facebook, Twitter vb direk yapıştırabilirsiniz.

Her not için kısayol tanımlamak da mümkün. Ancak ben çalıştıramadım ve nerede ne işe yarıyor bilmiyorum 🙂

Bir güzel özellik de tarayıcınızı senkronize ettiğinizde notlarınız da senkronize oluyor ve kaybolmuyor. Dilediğiniz bilgisayarda tarayıcıdan oturum açtığınızda notlarınız yanınızda.

Eklentiyi indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. çok fazla zaman geçirmemelisiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Yasin Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Yasin Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Yasin Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Yasin M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Yasin Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?