Twiter Toplu Direkt Mesaj Silme (DM) Eklentisi

08 11 2014 14:28 tarihinde, Eklentiler, Twitter kategorisinde yazıldı. 7 yorum yapıldı, 8910 kez okundu

Twitter'da mesajlarınızı daha kolay silmek için sizlere birkaç buton hazırladım. Yazımda bahsettiğim eklentiyi kurarak bunlara ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Önemli: Eklenti atık kullanım dışıdır. Toplu mesaj silme özelliği Nega Twitter Araçaları eklentisine entegre edilmiştir.

Evet arkadaşlar, son zamanlarda Twitter ile ilgili işlerinizi kolaylaştıracak birçok kod paylaştım. Ancak kodların uygulanması geliştirici araçları aracılığıyla olduğundan ve sayfa yenilemede kodları tekrar uygulama ihtiyacı doğduğundan bunu bir eklenti haline getirmeye karar verdim.

Eklenti ile artık kodları kopyala yapıştır yapmadan 1 kez tarayıcınıza kurarak sürekli kullanabileceksiniz. Eklentiyi Chrome ve Firefox’ta kullanabilirsiniz.

Direkt Mesaj Silme Eklentisi Kurulumu

Bildiğiniz gibi Chrome web bağazası her bir eklenti için 5$ talep ediyor. Ücret ödememek için eklentiyi oraya yüklemedim. Başka bir eklenti üzerinde kodları çalıştıracağız.

Öncelikle Chrome kullanıcıları

1- Tampermonkey isimli eklentiyi kurun.

2- Ardından DM silme scriptini şu adrese gidip sağ üstten install ardından yeni sayfada sol üstten install diyerek kurun.

Artık Twitter’ı yenileyerek Direkt Mesaj penceresindeki butonları görebilirsiniz. Butonlarla ilgili açıklamaları kurulumdan sonra yapacağım.

Firefox Kullanıcıları ise

1- Greassmonkey isimli eklentiyi Add To Firefox butonuna tıklayarak kurun. Tarayıcıyı yeniden başlat uyarısına sol üstten cevap verin ve yeniden başlatın.

2- Ardından DM Silme scriptini şu adrese giderek sağ sütten install diyerek ardından sağ sütten betik yükle ve ardından yeni pencereden kur diyerek kurun.

Ardından Twitter hesabınızı yenileyerek direkt mesaj butonlarını görebilirsiniz.

Yükleme ve kullanma işlemini Chrome için video hazırladım. Firefox kullanıcıları yukarıdaki adımları uygulayarak yine aynı butonları görebilir.

 Butonlar Nasıl Çalışır?

Tüm mesajları silme bölümündeki 0 rakamı ile belirtilen kutucuğu mesajları atlamak için kullanabilirsiniz. İlk 3 mesajı silmemek istiyorsanız 3 yazın ve 4. mesajdan başlayarak siler.

Direkt mesajlar penceresini kapatarak ve bitir butonu ile işlemi bitirebilirsiniz. Her şekilde pencereyi kapatmak işlemi bitirir.

Herhangi bir mesaja girdiğinizde o konuşmayı silmek için yine tümünü sil butonunu kullanabilirsiniz. Yine pencereyi kapattığınızda ve işlemi bitirdiğinizde silmez olur. Ancak silinen mesajlar silinmiştir geri dönüşü olmaz.

Tarayıcınıza yüklediğiniz eklentiyi kaldırmadığınız sürece butonlar Twitter’a web’den her girdiğinizde orada olacaklar.

Yeni yazılar için beni takip edin.

Güncellemeler

Eklentiyi güncellemek için için yukarıda kullandığınız tarayıcıya ait ikinci adımı tekrar uygulamanız yeterli olacaktır.

v1.2.5 = Tek bir kişiyle olan tüm mesajlaşmaları silmek için Shift+Delete yapmanız yeterlidir.

v1.3.0 = Twitter sohbet silme özelliğini kendisi eklediği için tek bir kişiyle olan sohbet silme butonunu kaldırdım. Yine de shift+delete ile hızlı silebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 7 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Merhaba, lütfen kapatılmış bir hesapla olan dmlerimizi nasıl sileceğimiz konusunda yardımcı olun çok teşekkürler kolay gelsin

  • O konuda bir çözüm bulamadım. mobile.twitter.com adresinde gözükmüyor ama webde sıkıntı var maalesef çalıştım ama silemedim.

 2. hoca temızle dıyınce hıçbırşey olmuyor

 3. nebi bey dm silme programlarını yıkledim.. temizle diyorum hiçbirsey olmuyor …

 4. eklenti linki çalışmıyor: https://monkeyguts.com/code.php?id=577

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Misafir

  Teshekkurler
 • Nebi Garcı Vigivan

  Ziraat bankası bilgilerini mail olarak alabilir miyim ?
 • Nebi Garcı yorumcu

  Hocam merhaba..bu özelliği twitter kaldırdı ama dm kısmına kim tıklarsa sürekli welcome mesajı gidiyor.bu mesajı nasıl kaldırabilirim.yardımcı olursanız sevinirim...
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Nebi Garcı yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.