Twitter Kullanıcı ve Tweet id Nasıl Öğrenilir?

09 12 2012 21:40 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 21794 okundu

ID olarak kısa adıyla tabir edilen identification ya da identity yani kimlik her kullanıcıya verilen ve benzersiz olan rakamlar grubudur. Twitter kullanıcılarının her biri 9 rakamdan oluşan bir id’ye sahiptir.

Twitter uygulamaları vs sizin id numaranıza göre işlem yapar. Mesela takipçi uygulamalarını kaldırdığınızda aldığınız yasak id numaranıza göre verilir. Kullanıcı adınızı değiştirseniz dahi id değişmez.

Bazı Twitter uygulamalarını kullanmak için kullanıcı id bilmeniz gerekir. Bunu Twitter profilinizdeyken sayfanın kaynağını görüntüleyip “data-user-id” olarak arayıp bulabilirsiniz. Ya da bu adresten kullanıcı adınızı girerek id numaranızı elde edebilirsiniz.

Bir diğer konu tweet id’si. Tweet id numarası Twitter üzerinde gönderilen en son tweetin sayısı demektir. Tweet id’si kullanıcı id’sinden bağımsızdır. Bir tweet id’sine bakarak 1 saat içerisinde kaç tweet gönderildiğini bulabilirsiniz. Mesela 3 saat arayla gönderdiğim tweet id’leri şöyledir.

3 saat sonraki tweet id’si  277851494290690048

ilk tweet id’si 277806137494102017

kırmızı ile belirtilen rakamlar aynı olduğuna göre  3 saat içerisinde yaklaşık 45356796588031 tweet gönderilmiş demektir.

Tweet id numarasını öğrenmek istediğiniz tweeti aşağıdaki gibi açıp detaylar linkine tıklayın.

Detaylar linkine tıkladığınızda ya da linki kopyalayıp yapıştırdığınızda linkin en sonunda bulunan rakamlar grubu sizin o tweetinizin id numarasını gösterir.

https://twitter.com/sizbilirsiniz/status/277806137494102017

 

Yukarıdaki tweetin id’si kırmızı ile işaretli alandır.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?