Twitter Otomatik Takip Eklentisi

04 04 2016 19:40 tarihinde, Eklentiler, Satışlar, Twitter kategorisinde yazıldı. 27 yorum yapıldı, 19513 kez okundu

Nega Twitter Araçları ve Hızı Giriş eklentisi ile Twitter’da takipçi arttırmanın ve hesaplar arasında hızlı geçiş yapmanın ne kadar kolay olduğunu kullananlar elbet bilir. Şimdi sırada bu işlemleri birleştirip hem takibi hem de hesaplar arasındaki geçişi otomatik hale getiren eklentiyi sizlere tanıtmada.

Bu yeni eklentide birden çok Twitter hesabı olan kullanıcıların takibini otomatik hale getirmeyi amaçladım. Eklentiyi kullanmanız için Nega Twitter Araçları ve Hızı Giriş eklentisini kullanmanız gerekir. Otomatik takip eklentisi takip işlemini Nega Twitter Araçları ile, hesaplar arsındaki geçişi de Hızlı Giriş eklentisi ile yapıyor.

Eklenti Nasıl Çalışır?

Otomatik takip eklentisini kurduğunuzda öncelikle sizden bir kullanıcı havuzu oluşturmanız isteniyor. Bu havuzdaki kullanıcıların takipçileri takip edileceği için havuzdaki hesap sayısını takipçisi sayısı fazla olan hesaplardan seçmeniz ve mümkün olduğu kadar fazla hesap eklemeniz (Min 300) yararlı olacaktır.

otokisibul

Havuz oluşturmanıza yardımcı olmak için eklentide Kişi Bul bağlantısı mevcut. Buradan takipçi aralığı belirleyip arama yapıp, bulduğunuz sonucu kopyalayıp havuza eklemeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz havuza geri takip oranı yüksek takipçili hesapları elle kendiniz de ekleyebilirsiniz.

otokisi sonuc

Eklenti bağlantıları yine Nega Twitter Araçları menüsünde gözükecektir.

Oto Takip Bağlantısı

otobaglanti

Oto takip bağlantısına tıkladığında eğer takipten çıkılacak sayı sıfır(0) olarak girilmemişse öncelikle sırayla belirlenen hesaplara takipten çıkma işlemi yapar. Takipten çıkma işlemi bittiğinde tekrar başa döner ve takip işlemine başlar.

Takip işlemi sırasında oto takip bağlantısı yerine durdur bağlantısı gözükür. Bu bağlantı otomatik takibi durdurur. Eğer en üstteki durdur bağlantısını kullanırsanız o sadece işlem yapılan o anki hesap için işlemi durdurur ve bir sonraki hesaba geçer.

Takip Sıfırla Bağlantısı

Takip sıfırlama bağlantısı ilk takipten sonra tüm hesaplara yeniden takip yapmak istediğinizde kullanmanız gerekir.

Unf Sıfırla Bağlantısı

Unf sıfırlama bağlantısı eğer hesaplara ikinci kez takipten çıkma işlemi yapmak istiyorsanız kullanmanız gerekir.

Takip ve Unf Tikleri

ototik

Eklenti yaptığı işlemleri işaretleyerek bir sonraki kullanıcıya geçer. Unf işleminde içi boş tik, takip işleminde ise ince tik atar.

Hangi Takipçilere Takip Yapılacağının Belirlenmesi

oto secenekler

Nega Twitter Araçları seçenekler bağlantısına tıkladığınızda takip seçenekleri altında hangi hesaplarınıza oto takip uygulayacağınızı belirlemeniz için bir seçenek görürsünüz. Burada varsayılan olarak 0,99 olarak girilen rakamlar aralığındaki hesaplarınıza işlem yapar. Mesela 5,20 yazarsanız 6,7,8,9…18,19 numaralı hesaplara takip ya da unf işlemi yapar.

İşlem Bittiğinde Geçersiz Kullanıcıların Listesi

Havuza eklediğiniz kullanıcı adlarından herhangi biri kapanırsa ya da kullanıcı adı değiştirilirse o hesap oto takip sırasında kaydedilir. Tüm işlemler bittiğinde size gösterilir. Dilerseniz havuzdan o kullanıcıları silebilirsiniz.

Havuzdaki Bir Hesapla Tek İşlem

Havuza eklediğiniz bir hesap oto takip işleminde yalnız 1 kez kullanılır. Takip sıfırlama işlemi yaptığınızda ikinci kez kullanılabilir. Mesela ilk hesabınızla “ali” kullanıcısının takipçileri takip edildi. 2. hesabınıza geçtiğinde “ali” kullanıcı adlı hesapla takip işlemi yapmaz. Havuzdaki rastgele bir hesaba geçer.

Birden Çok Sekmede Aynı Anda Otomatik Takip

Eklenti seçenekler menüsünde takip seçeneklerindeki kişi aralığını her iki sekmede ayrı ayrı kullanarak aynı anda otomatik takip yapabilirsiniz. Bunun için Multifox isimli Firefox eklentisini kurup simgesine tıklayıp farklı bir profil no ile farklı sekmede girmeniz gerekir.

Mesela 10 hesabınız varsa ilk 5 hesaba birinci sekmede 0,6 yazıp diğer sekmede 5,11 yazarak tüm hesaplara ayrı sekmede iki kat hızlı oto takip yapmış olursunuz.

Otomatik Tweet Atma Özelliği

Eklentiye Haziran 2016 itibariyle yeni bir özellik ekledim. Bu özellik sayesinde, oluşturacağınız tweet havuzundan, takip işlemi sırasına rastgele bir tweet atacaktır. Hesaplarınızın aktif gözükmesi için seçeneklerden işaretlemeniz ve havuzda istediğiniz tweetleri eklemeniz yeterlidir.

oto takip secenekleri
Takip sıfırlama işlemi yapana kadar her hesaptan bir kez tweet atar. Takip sıfırla dedikten sonra yine hesaplara takip işlemi sırasında eğer seçene işaretliyse rastgele bir tweeti seçip gönderecektir.

Tweet atmasını istemediğiniz hesapların sıra numarasını virgülle ayırıp kutucuğa yazmanız gerekir.

Tweet havuzunu kodlamadaki takip havuzunun hemen altında görebilirsiniz. 3 adet rastgele tweet ekledim onları kaldırıp güncelleyebilirsiniz. Tweetler tırnak içinde virgülle ayrılmış yazılacağı için ayrıca tweet içerisinde tırnak işareti bulundurmayın. Kodlamada hata alırsınız ve eklenti başlamaz.

Eklenti kurulumu

Önemli: Eklenti Firefox için hazırlandı. İlla ki farklı tarayıcılarda test ederim derseniz siz bilirsiniz. O kısmı kendiniz halletmeniz gerekir. Ben Firefox için anlatacağım.

Kurulum için eğer daha önce Firefox’a Tampermonkey kurmuşsanız 2. adıma geçebilirsiniz. Eğer kurulu değilse aşağıdaki adımları izleyin

1. Adım- Tampermonkey isimli eklentiyi .

2. Adım-  Ücret ödedikten sonra göndereceğim bağlantıyla sol üstten Yükle diyerek işlemi tamamlayın. Ardından Tampermonkey ikonuna tıklayıp Kontrol paneli bağlantısına gidin. Buradan Twitter Otomatik Takip  tıklayın.

Burada göreceğiniz kodlar içerisinde 19. satırda yer alan;

// kullanıcı havuzu
var listem = [“kullaniciadi”,”baskakullanici”];
// kullanıcı havuzu

Şeklindeki kısımda kullanıcı adları köşeli parantez ve kesme işareti içinde virgülle ayrılmış şekilde sıralanarak bir havuz oluşturun. Bu havuz geri takip oranı yüksek takipçili hesaplar olursa daha iyi olur. Bu havuza ekleyeceğiniz hesapların takipçileri takip ettirilecek. Bu havuza kendi hesaplarınızı yazmayınız. Kendi hesaplarınızı hızlı giriş eklentisine yazmanız gerekir. Videoda kişi bulma bağlantısı ile rastgele havuz oluşturmayı gösterdim. Dilerseniz onu da kullanabilirsiniz.

Havuz işlemi bittikten sonra sol üstten save diyerek kaydedin ve pencereyi kapatın. Hızlı giriş eklentiniz de güncel sürüm ise ve Nega Twitter araçlarını aldıysanız kullanmaya başlayabilirsiniz.

Güncelleme işlemini için eklentiyi kaldırıp tarayıcı verilerini silip tekrar kurarak yapabilirsiniz.

Ücretlendirme

Eklenti ücreti  25 ₺ ancak bu ücrete  Nega Twitter Araçları Eklentisi olmadan çalışmayacağı için o eklentinin de satın alınmış olması gerekmektedir. Nega Twitter Araçları ücreti hesap başına 15 ₺ ve Hızlı Giriş Eklentisi Oto Takip Eklentisini alana hediyedir.

Ödeme İşlemi

Eklenti ücreti Finansbank Enpara, Akbank, VakıfBank veya Ziraat Bankası üzerinden alınacaktır. Finansbank hesap bilgileri için @nebigarci Twitter hesabından, İletişim sayfasından ya da yorum bırakarak bana ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 Hesapta giriş onayı varsa otomatik geçer mi?

 • Hayır. Şuan için takip işlemi sırasında herhangi bir hesabınızda giriş onayı varsa, hesap kitlenmişse ya da askıya alınmışsa işlem durur. O hesabı kurtarmanız ya da hızlı giriş eklentisinden kaldırmanız gerekir.

 İstediğim kadar hesap ekleyip takip yaptırabilir miyim?

 • Otomatik takip eklentisi, Nega Twitter Araçları ile çalıştığından, hesaplarınızın tamamının Nega Twitter Araçları ile aktif olması gerekir. Ona ayrı ücretlendirme olduğunu yazımın başında belirtmiştim. Eğer Nega Twiter Araçlarında aktif olmayan bir hesap eklerseniz eklenti o hesaba geldiğinde duracaktır.

 Eklenti ücreti ne kadar süre için geçerli?

 • Eklentiye yıllık, aylık gibi ücret sınırlaması getirmedim. Ücret tek seferliktir ve kurulum bağlantısını kaybettiğinizde tekrar ücret ödemeden alabilirsiniz.

Bilgisayarın açık kalması şart mı takip için?

 • Arzu ederdik ki arkaplanda işlem yapılabilsin. Ancak tarayıcınız açık olmadan işlemin devam etmesi şuanki teknolojiyle mümkün gözükmüyor.

Aynı anda kaç sekmede işlem yapabilirim?

 • Sekmede sadece aktif sekme çalışır. Ancak sekmeyi sürükleyip pencere durumuna getirirseniz aktif tüm pencereler çalışır. Kaç pencerede çalışır derseniz de bu sizin bilgisayarınızın donanımıyla ilgilidir. 4gb Ram, 2.50 İ5 İşlemci ile 3 sekmede rahat çalışabiliyor

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 27 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Nebi abim hayırlı olsun. Seni severek takip ediyorum. Hep kendinizi geliştiriyorsunuz. Gençlik örnek alsın. Ancak senden bir ricam var bana yazdığın crowdfire kodlarına bakabilir misiniz? Size imail de çektim. Allah yardımcınız olsun.

 2. Merhaba bu tür ve diğer paylaştığınız ‘console’ üzerinden yapılan eklentileri Android cihazlardan yapma şansımız varmıdır? Destekleyen bir tarayıcı?

 3. Efe MorçalıEfe Morçalı

  Hocam Merhaba
  Son zamanlarda takip kodu ile twitterde takipçi yapmaya başladığımda “Uncaught Reference error” diye bir mesaj çıkıyor ve takip yapmıyor..Bazen modemi açıp kapadığımda yine çalışıyor

  1-Bunu aşmak için ne yapmalıyım

  2-Anlamadığım şu: Twitter hem açık kod ile işlem yapmaya müsaade ediyor hem otomatik işlem yaptın diye hesabı ya kilitliyor ya da bende olduğu gibi direkt askıya alıyor.Siz kod yazıyorsunuz neden sizinkiler askı olmuyor

  3-tweetdeck zaten twitterin kenndi programı.Hem bot kullanmaya müsaade edip hem botları askıya almak nasıl bir mantık.
  Müsait olunca cevaplarsanız çok sevinirim
  Teşekkürler

  • Son zamanlarda Twitter kilitleme olayını çok yapıyor. Henüz kodlar üzerinde bu durumu aşacak bir yöntem bulamadım.
   Benim hesaplarım askıya alınmıyor ama birkaç kilitlenme vakaası yaşadım son 1 haftada. Deck i aktif kullanmıyorum rt fav takip vs için. Bot hesap değil zaten bendekiler.

   Hesaplara tweet zamanlıyorum, günlük tweet atıyor beğeni vs alıyor. Sadece takiple çabuk göze batar.

 4. Takibe geri donmeyenleri toplu engelleme kodu var mı bir daha aynı kişileri takip etmemek için ?

 5. Boğaç DemirdövenBoğaç Demirdöven

  Nebi bey twitter araçlarının yeni güncellemesiyle birlikte otomatik takip eklentisi çalışmıyor bir sorun mu var acaba?

 6. Abi merhaba , bu eklenti yazınızı okudum rica etsem deneme amaçlı bana 1 haftalık verebilir misiniz ? Teşekkür ederim.

 7. Eklenti unfollow işlemini tamamladıktan sonra otomatik takip işlemine geçmiyor hocam

 8. Boğaç DemirdovenBoğaç Demirdoven

  Nebi hocam otomatik takip eklentisi sıklıkla twitter aracıyla tepkimeye girmiyor. Örneğin ilk ve ikinci hesaba otomatik takip yapıyor 3. hesaba girince hiç tepki vermiyor sayfayı yenilemek zorunda kalıyorum. O şekilde tekrar aktif oluyor ve kaldığı yerden devam ediyor.

  • Hocam önbelleği temizleyip nega twitter araçlarını yeniden kurun. güncelledim ama sizde değişiklik yoksa olabilir. sorun devam ederse tekrar bakayım

 9. Hocam eklentide şöyle bir sıkıntı var unf yaparken aralarda unf yaptığı kişileri tekrar takip ediyor özellikle gizli profili olanları çözebilir misiniz?

 10. Twitter yeni tasarımıyla birlikte oto takip aracı çalışmamakta nebi hocam. İlgilenebilir misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Nebi Garcı Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Nebi Garcı Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Nebi Garcı M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?