Twitter Sitenin PC Sürümünü Kapatıyor

28 09 2018 22:52 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 1772 kez okundu

Twitter bu ayın başında yaptığı bir paylaşımla artık PC arayüzünü iptal edecek gibi görünüyor.

Yapılan paylaşımda henüz çok az kişinin gördüğü yeni tasarım şeklinde ifade edilen arayüz aslında herkesin bildiği ve PC’den mobile.twitter.com a girdiğinizde karşınıza çıkan arayüz.

Peki bu ne anlama geliyor?

Artık mobil tarayıcılardan veya PC’den girildiğinde Twitter tek bir site üzerinden hizmet verecek. Sadece responsive tasarım olarak çalışacak ve artık mobile.twitter.com diye bir şey de kalmayacak. Çünkü ana adres şu anki mobil site olacak.

Şuan çok kişinin gördüğü aslında yeni bir şey değil. Yeni olan sadece yeni tasarıma geç bağlantısının bazı kullanıcılarda gözüküyor olması. İlerleyen günlerde herkes twitter.com’a girdiğinde zaten şu anki mobile.twitter.com u görmüş olacaktır.

Yeni Tasarımın Artı ve Eksileri

Her şeyden önce daha hızlı bir arayüz mevcut. Hızlı olması aslında bir sayfada daha az içeriğin olduğu anlamına da geliyor. Ulaşılmak istenin içeriği sayfa içinde değil de ayrı bir sayfaya geçiş yaparak gösteriyor.

Kodlamaya baktığımızda HTML yapısı instagram ve Facebook gibi daha kısa class adları kullanılmış ve Bootstarp artık terk edilmiş.

Sonuç olarak yeni diye bir şey yapılmamış sadece bilmeyenler için mobil sitenin tanıtımı yapılmış. Bu vesileyle de iş yükünden birazcık tasarruf etmiş olunacaktır. Ancak zaten pek de ilgilenildiğini söylemek doğru olmaz.

Sorunsuz bir Twitter beklemiyoruz ama bu tasarımda daha az sorun olması temennisiyle.

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?