Twitter Sitenin PC Sürümünü Kapatıyor

28 09 2018 22:52 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 679 kez okundu

Twitter bu ayın başında yaptığı bir paylaşımla artık PC arayüzünü iptal edecek gibi görünüyor.

Yapılan paylaşımda henüz çok az kişinin gördüğü yeni tasarım şeklinde ifade edilen arayüz aslında herkesin bildiği ve PC’den mobile.twitter.com a girdiğinizde karşınıza çıkan arayüz.

Peki bu ne anlama geliyor?

Artık mobil tarayıcılardan veya PC’den girildiğinde Twitter tek bir site üzerinden hizmet verecek. Sadece responsive tasarım olarak çalışacak ve artık mobile.twitter.com diye bir şey de kalmayacak. Çünkü ana adres şu anki mobil site olacak.

Şuan çok kişinin gördüğü aslında yeni bir şey değil. Yeni olan sadece yeni tasarıma geç bağlantısının bazı kullanıcılarda gözüküyor olması. İlerleyen günlerde herkes twitter.com’a girdiğinde zaten şu anki mobile.twitter.com u görmüş olacaktır.

Yeni Tasarımın Artı ve Eksileri

Her şeyden önce daha hızlı bir arayüz mevcut. Hızlı olması aslında bir sayfada daha az içeriğin olduğu anlamına da geliyor. Ulaşılmak istenin içeriği sayfa içinde değil de ayrı bir sayfaya geçiş yaparak gösteriyor.

Kodlamaya baktığımızda HTML yapısı instagram ve Facebook gibi daha kısa class adları kullanılmış ve Bootstarp artık terk edilmiş.

Sonuç olarak yeni diye bir şey yapılmamış sadece bilmeyenler için mobil sitenin tanıtımı yapılmış. Bu vesileyle de iş yükünden birazcık tasarruf etmiş olunacaktır. Ancak zaten pek de ilgilenildiğini söylemek doğru olmaz.

Sorunsuz bir Twitter beklemiyoruz ama bu tasarımda daha az sorun olması temennisiyle.

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Spam Denetimi * Spam denetimi süresi doldu. Yenileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi
 • Anonim murat

  2 ayrı hesap üzerinden denedim gerçekten istenilen kişiye engel koyuyor. mantıken oturum açılmış olması gerekiyor. fakat ben de merak ediyorum siteye nasıl müdahale edildiğini :)
 • Anonim Umut Köse

  Merhabalar, Eklentiyi almak istiyorum bana bir skype adresi vs. verebilir misiniz?
 • Anonim Misafir

  Teshekkurler
 • Anonim Vigivan

  Ziraat bankası bilgilerini mail olarak alabilir miyim ?