Twitter’da Geçici Şifre Oluşturma ve Kullanma

30 05 2013 20:24 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 124 yorum yapıldı, 53814 okundu

Twitter geçtiğimiz günlerde kullanıcıların güvenliği için mobil cihazdan onaylanan iki adımda doğrulama hizmetini başlattı.

İki adımda doğrulama hizmeti sadece size telefona gönderilen kodla giriş yapma imkanı sağlamıyor. Bunun yanında 1 saat içerisinde birden çok giriş yapabilme ihtimalinizi de düşünerek geçici şifre oluşturma kolaylığı da sağlıyor.

Geçici şifre oluşturma ne gibi avantaj sağlar?

Geçici şifre oluşturarak 1 saat içerisinde yapacağınız oturum açma işlemlerinde her seferinde mobil onay kodu alma zahmetini ortadan kaldırır.

Twitter uygulamalarını (takipçi arttırma, retweet, favori, unfollow vb.) kullanırken   1 saatlik şifre kullandığınızda şifrenin geçerliliğini yitirmesi durumunda hesabınıza erişim engellenir. Böylelikle şifrenizin çalınma olasılığı da azalır ya da ortadan kalkar.

Herkesin görebileceği bir ortamda eğer şifrenizi giriyorsanız geçici şifre ile daha güvenli oturum açabileceksiniz.

Geçici şifre nasıl oluşturulur?

Geçici şifre kullanmanız için öncelikle iki adımda doğrulama hizmetini kullanıyor olmalısınız. Yukarıda bağlantısı bulunan sayfadan iki adımda doğrulama hizmetini aktif etmek için yardım alabilirsiniz.

twitter gecici sifre

İki adımda doğrulamayı başlattıktan sonra hesabınızdan Ayarlar sayfasına gidip Uygulama Ayarları sayfasını açın. Uygulama listenizin en üstünde bir açıklama ile “oluştur” butonu yer alacaktır.

Oluştur butonuna tıkladığınızda karşınıza mevcut şifrenizi girmeniz için bir küçük pencere açılacaktır. Şifrenizi girdiğinizde size 16 haneli yeni bir şifre verecektir.

gecici sifre

Yukarıda gördüğünüz gibi yeni bir şifre elde edebilir ve bir saat süre ile kullanabilirsiniz. (Yukarıdaki şifreyi salladım 😉 )

Bu yazı mobilde geçici şifre uygulaması başlamadan önce yayınlanmıştır. Mobilde sorun yaşayıp da burada istediğini alamayan arkadaşlara hatırlatayım. Geçici şifre sadece mobilde değil, PC üzerinden de kullanılıyor. Bu yüzden bu yazı mobil için yazılmamıştır.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 8 Sayfada 124 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
1 6 7 8
 1. Twitterımı açamıyorum yardım istiyorum en acilinden geçici şifre nasıl alınıyor :(( şifre sıfırlıyorum ama olmuyor olmuyor :((

 2. Telefondan twittera girmek istediğimde twitter.com dan geçici şifre oluştur diyor. Bilgisayardan ise twitter.com a girdiğimde açılmayıp uygulamaya doğrulama gönderdik diyor ama twitter telefonda açık olmadığı için gelmiyor. Ne yapmam lazım.

 3. Twittera nasıl mesaj göndericez? Yardım eder misin

 4. benden geçici sifre ıstıyor bu durumda ne yapabılırım buun yollu denedik olmadı .?

1 6 7 8

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • apocan Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • apocan Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • apocan Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • apocan M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • apocan Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?