Twitter’da Toplu DM Atma – Uygulamasız

31 10 2014 15:58 tarihinde, Kodlar, Twitter kategorisinde yazıldı. 24 yorum yapıldı, 33130 kez okundu

Twitter'da takipçilerinize DM yani direkt mesaj göndermek için fazla zaman harcıyorsanız bunu birkaç satır kodla toplu halde yapabilirsiniz.

Twitter’da gün içinde çok fazla takipçiniz oluyorsa ve onlara birer teşekkür mesajı göndermek istiyorsanız ya da herhangi bir sebepten ötürü birden çok takipçiye mesaj göndermek zorundaysanız sizler için hazırladığım bir kodu paylaşacağım.

Twitter’da Toplu DM Atma Kodu Nasıl Çalışır?

Kodları bilgisayardan girerek takipçilerinizin listesindeyken çalıştırmanız gerekir.

Kodda 10 çeşit mesaj örneği mevcut. Bu kodları her bir takipçinize içinden rastgele birini seçerek gönderir ve bu mesajları kendinize göre değiştirebilirsiniz. Neden 10 çeşit sorusu kafanızı karıştırmış olabilir. Twitter aynı mesaj birden çok kişiyi art arda gönderdiğinizde spam önlemi alır ve 30dk kimseye mesaj gönderemezsiniz. Bu yüzden koddaki mesajların birbirinden farklı olmasına dikkat edin.

mesaj gonder

Günlük Direkt mesaj limiti 250 olduğundan daha fazla mesaj göndermezsiniz.

Kodun ikinci satırında yer alan “var dmlimit = 10;” kısmındaki 10 rakamı kaç kişiye mesaj göndereceğinizi belirtir ve siz oraya 250 den küçük bir rakam yazabilirsiniz.

mesaj

Belirttiğiniz limit kadar kişiye mesaj gönderdiğinizde işlem durur.

Mesaj metinleri içerisine bağlantı yani link yani url yani internet adresi yazdığınızda göndermez..

Twitter’da Toplu DM Atma Kodu Kopyalama ve Çalıştırma

Kodu kopyaladıktan sonra Chrome kullanıyorsanız takipçilerinizin olduğu sayfada CTRL+SHİFT+J yapın. Firefox kullanıyorsanız CTRL+SHİFT+K yapın ve Console sekmesinde yer alan alana yapıştırın ve Enter deyin.

➡ DM Atma Kodu

İşlem bittiğinde mesajınızın gönderildiğine dair uyarı alırsınız.

Yukarıdaki video toplu  takip yapma kodunun uygulanışını gösteriyor ancak farklı olan sadece kodu uyguladığınız yer ve kodlar. Kodun uygulanışını görmeniz açısından ekledim. Bu ve diğer paylaştığım kodlar için Twitter kategorisindeki yazılara göz atabilirsiniz. Kodları zamanla güncelliyorum ara sıra uğramayı ihmal etmeyin. Kolay gelsin.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Sayfada 24 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. eline sağlık hocam 10 numara

 2. Çok sağolun siteden çok yararlanıyorum

 3. Nebi hocam hayırlı bayramlar. Gece gece rahatsız ediyorum ama… Toplu bayram mesajı atıcam 185 kişilik listeye fakat kullanıcı isimlerini çekmiyor onun yerine “@undefined” kullanıcısından başka bir şey seçmiyor. Ufak bir problemse yapabilirsen hemen yaparsan sevinirim. Yok zamanını alırsa boşver yapma hocam gerek kalmaz.
  Kutlu geceler..

  • Merhaba, Kodlar Twitter’ın güncellemelerinden etkilendiği için zamanla bazı fonksiyonlar çalışmaz olabiliyor. Twitter kodlarını Nega Twitter Araçları eklentisinde topluyorum. Eski kodların hepsini güncellemeye vaktim olmuyor. Eklenti üzerinde yoğunlaştığım için kodlarda işlev bozukluğu olabilir.

 4. Merhaba acaba bu kodu güncelleyebilir misiniz lütfen :(( Gerçekten çok ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Nebi Garcı Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Nebi Garcı Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Nebi Garcı M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?