Önemli: Bu yazımda paylaştığım toplu kullanıcı takip etme kodunu ve daha sonra paylaşmış olduğum bir yazımda verdiğim toplu takipten çıkma kodunu bir araya getirip bir eklenti oluşturdum. Eklenti profil menüsüne takip etme ve takipten çıkma bağlantısı ekliyor. Kod kopyala yapıştır yapmadan Chrome’u ya da Firefox’u kapatıp açsanız dahi kodlar kaybolmadan takip etme ve takipten çıkma işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Eklenti ile ilgili detaylı yazıma göz atabilir ya da bu yazımdaki kodları kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi sosyal paylaşım sitesi Twitter’da takipçi sayınızın fazla olması paylaşımlarınızın daha çok kişi tarafından görülmesi için önemli.

Daha önce Twitter için addmefast, Imacros gibi değişik uygulamalarla takipçi kazanma yöntemleri denedim. Uygulamalar genellikle reklam atmanızı ya da ücret karşılığı kredi almanızı isterler.  Bu yüzden en temiz işi bugün sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yapacağımız iş herhangi bir uygulama vb gerektirmez. Sadece birkaç satır kodla tarayıcı konsolundan takip etmediğiniz kullanıcıların takip et butonlarının hepsini birden çalıştıracağız. Video ile anlatım yaptım ancak bahsetmem gereken birkaç önemli konuyu da paylaşayım istiyorum.

Gizli hesaplara takipçi isteği gönderildiğinden onları takip etmeyi devre dışı bıraktım. Yani herkese açık hesapları takip edeceğiz.

Takip yapacağımız kişinin takip ettiklerini takip edeceğiz. Çünkü takipçileri farklı yollardan kazanmış olabilir. Takip ettiklerini takip etmek daha mantıklı olur sizin için.

Takip ettiği ve takipçisi birbirine yakın olan kullanıcıların takip ettiklerini takip edin. Bunlar takibe geri dönüş yapan kullanıcılardır çünkü.

Her gün düzenli olarak bu işlemi yapacağınız için sizin sürekli yeni takip yapan hesapların takip ettiklerini takip edin.

Twitter’da günlük 1000 takip limiti vardır. Eğer takipçiniz azsa günlük 1000 kişi takip etmenizi tavsiye etmem. Agresif davranışlarda hesabınız askıya alınabilir.

2000 takip sınırı diye bir şey var. 2000’den az takipçiniz varsa bu konuda bilgiye ihtiyacınız olabilir. Şu yazıma göz atabilirsiniz.

Video’yu izleyin ardından açıklamalarıma devam edeyim.

Firefox ile anlatım yaptım. Eğer tercihiniz Google Chrome ya da Yandex Browser ise çok kişi takip ederken tarayıcı kasabilir. Firefox web konsolu daha hafif.

Takip kodu

Firefox web konsolu CTRL+SHİFT+K ile Chrome ve Yandex’te ise konsol CTRL+SHİFT+J ile açılır.

Takip işlemini başlatmadan önce kullanıcıları yüklemeniz gerekmez. Kod guncellenmiştir, limiti girin ve enter deyin devam edin.

2. Güncelleme:  Takip etmek istediğiniz kişi adedi kadar takip yapıldığında sayfada bir uyarı görürsünüz ve işlem durur. Limit uyarısı aldığınızda takip işlemi durur ve yine bir uyarı alırsınız. Biyografisi boş olan kullanıcıları takip etmezsiniz. Bu şekilde spam hesapları takip etmemiş olursunuz.

Takip işlemi bittikten sonra en az 24 saat bekleyin. Hem takibe geri dönmeleri için hem de limiti aşmamış olursunuz. Yeni takip yapmadan önce takibe dönmeyenleri takipten çıkmak için şu yazımdaki kodu kullanın. Geri takip yapmayanları uygulama kullanmadan takipten çıkabilirsiniz.

Lütfen kodları kaynak belirtmeden paylaşmayalım. Kolay gelsin.