Video ve Filmlerden Hareketli Gif Oluşturma

28 12 2012 00:10 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5385 okundu

Twitter, Tumblr gibi sitelerde sıkça rastladığımız hareketli görüntüleri siz de elde etmek isterseniz bir programa ihtiyacınız olacaktır. AVI, MP4, MPEG, FLV, MOV, 3GP gibi bir çok video dosyasını giv uzantılı hareketli görseller haline getiren Freemore Video to GIF Converterı ayrıntılı şekilde inceleyelim.

Programın kullanımı oldukça basit. Aşağıda programın ilk arayüzünde karşınıza çıkacak butonların ne işe yaradığını yazdım. Sırayla bir video gif haline nasıl getirilir onu anlatayım.

İkinci görselde yer alan input butonu ile video dosyamızı önce uygulamaya alıyoruz. Ardından aşağıdaki ilk görselde videonun hemen altındaki çubuğu hareket ettirerek nereden başlamasını istiyorsanız oraya getirip ardından 1 numaralı başlama butonuna tıklıyoruz.

İkinci iş olarak Gif’in bitiş noktasını belirleyip ardından 2 numaralı butona tıklıyoruz.

Son işlem olarak video çıkış boyutunu 3 numaralı bölümden seçiyoruz ve tamam diyoruz.

Tekrar ikinci görsel karşımıza geliyor ve oradan başlat deyip yandaki pencerede Gif için fotoğrafları oluşturmaya başlayacaktır. işlem bittiğinde küçük önizlemeler kapanır ve video’yu seçtiğiniz klasöre yeni hareketli Gif uzantılı görseliniz kopyalanır.

Hepsi bu kadar. İyi eğlenceler  🙂


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?