VLC Media Player ile Youtube Videolarını Sırayla Oynatın

15 12 2012 07:21 tarihinde, Araçlar, YouTube kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 8654 okundu

VLC Media Player gelişmiş bir video oynatıcısı olduğunu hepimiz biliyoruz. Sadece video oynatma işlemi değil, video kesme ve dönüştürme işlemi yaptığından daha önce bahsetmiştim.

Şimdi sizlere VLC Player ile Youtube videolarını nasıl sırayla oynatacağımızı anlatayım.

Youtube’da herhangi bir sanatçının albümünü dinlerken ya da belirli bir kişinin paylaştığı müzikleri dinlerken sırayla her video bittiğinde girip bir diğerini başlatmanız gerekir ya da oynatma listesinden hepsini oynat demeniz gerekir ki bu da tarayıcının yüküyle beraber olduğunda bilgisayarınızı kasabiliyor.

Oysa ki VLC player ile bu işi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle bunun için bir dosyaya ihtiyacımız var. Buradan indirin

İndirdiğiniz lua uzantılı dosyayı VLC player kurulum klasöründe yer alan aşağıdaki klasör içerisine atmanız gerekir.

…..VideoLAN\VLC\lua\playlist

VLC Player büyük ihtimalle C:\program files içerisindedir. Bunu öğrenmek için VLC Player kısayol ikonuna sağ tıklayıp başlama yerine bakabilir ya da başlama yerindeki adresi kopyalayıp herhangi bir klasörde adres satırına yapıştırabilirsiniz. playlist klasörü içerisine attıktan sonra sıra Youtube’a gitmeye geliyor. Girin ve herhangi bir kişinin ya da kanalın profiline gidin. Orada videoların en üst sağında tümünü oynat butonunu göreceksiniz. O butona tıklayıp adres satırındaki linki kopyalayın ya da butona sağ tıklayıp bağlantı adresini kopyala deyin.

Kopyaladığımız bağlantıyı şimdi VLC Player’da üst menüden ortam-ağ akışı  ya da direk CTRL+N yapın. Yukarıdaki görselde olduğu gibi adresi yapıştırın ve aşağıdan oynat butonuna basın.

Şimdi listenin en başındaki video oynatmaya başlanacak ve biri bittiğinde diğerine geçecektir. Üstteki görselde çalma listesini gösterdim. Bunu aşağıdaki çalma listesi butonundan gösterim gizleyebilirsiniz. Ayrıca bir sonraki ve bir önceki butonları ile listedeki videoları gezebilirsiniz. Youtube’a girip izlediğinizden daha rahat oynatacağından ve donma olayı olmayacağından emin olabilirsiniz. İyi seyirler..


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. EFE KAYGISIZEFE KAYGISIZ

  BU İŞLEMİYAPABİLMEK İÇİN YOUTUBEDEKİ VİDEOLARI PCYE İNDİRMEMİZ GEREKİYOR MU?İNDİRMEDENDE YAPABİLİRMİYİZ?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Nebi GARCI Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Nebi GARCI Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Nebi GARCI M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Nebi GARCI Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?