Web Sayfasında Seçtiğiniz Metnin Wikipedia Görselini Alın

26 12 2012 11:39 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2933 okundu

İnternette geziniyorsunuz ve bir bir telefon markası gördünüz. Google’a bu sözcüğü kopyalayıp yapıştıracaksınız ve ardından görseller sekmesine gidip görsellere ulaşacaksınız. Aslında daha kolay bir yolu var. Görselini görmek istediğiniz metni seçin ve Wikipedia size ilgili görseli göstersin.

Wikipedia bir online kütüphanedir. Ancak burada sadece metin içerikleri değil aynı zamanda ses ve görüntü arşivi de bulunmaktadır. Görüntülerden istifade etmeniz için geliştirilen bir eklenti sayesinde merak ettiğiniz konuyla ilgili görsellere daha kolay ulaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken herhangi bir metni seçmek ve üzerine sağ tıklayıp image search demektir. Eklentiyi kullanabilmek için Google Chrome kullanıyor olmanız  gerekir. Chrome için eklentiyi edinmek için bağlantıdan indirin ve kurun. Başka bir ayar vs yapmanıza gerek yoktur. İyi günlerde kullanın 😉


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?