Windows 10 Uyku Modu Sorunu ve Çözümü

03 03 2019 15:34 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 702 kez okundu

Bilgisayarınıza yeni format attıktan sonra uyku modu ile ilgili sorun yaşıyorsanız yüksek ihtimal zaten gerekli ayarları yapmanıza rağmen kendi kendine uykuya geçme ile ilgilidir.

Eğer bilgisayarınız 5-10 dk çalıştıktan sonra uyku moduna geçiyorsa ve siz bu süreyi uzatmanıza rağmen düzelmiyorsa sorun güç yönetimi sürücüsünden kaynaklıdır.

Windows 10 yüklediğinizde bilgisayarınız otomatik güncelleme ile bir çok sürücüyü bulur. Ancak parmak izi, kısayol tuşları gibi bilgisayardan bilgisayara farklılık gösteren sürücüleri yüklemeyebilir.

Power management olarak adlandırılan güç  yönetimi sürücüsünü bilgisayarınızın marka ve modeli ile aratıp kurarak bu sorunu çözebilirsiniz. Ör: “Lenovo B-590 power management driver”

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Spam Denetimi * Spam denetimi süresi doldu. Yenileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?