Windows Dosyalarını Sürükleyerek Klasör Oluşturun

23 11 2012 16:37 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2842 kez okundu

IOS ve Android cihazlarında görmeye alışık olduğumuz ve kullanımı çok kolay olan bir uygulamayı bilgisayarınızda da kullanmaya ne dersiniz? Herhangi bir dosyayı diğerinin üzerine bırakarak yeni bir klasör oluşturup bu dosyaları oluşturulan klasörler hızlıca taşıyabilirsiniz.

Fotoğraf, müzik, video gibi arşivlerinizi oluştururken aynı türden dosyaları ayrı bir klasörde saklama ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda aynı türden dosyaların bir tanesi kalacak şekilde diğerlerini seçin. Ardından kalan tek dosyanın üzerine bırakın. Hepsi bir klasöre taşınacaktır. Otomatik olarak oluşturulan klasöre yeni bir isim vermeniz için size küçük bir pencere () açılacak. Yeni klasöre isim vermediğiniz takdirde Folder yani dosya ismiyle kalacak dilerseniz sonra yeniden adlandırabilirsiniz.

 

Yukarıda görsel anlatımı yapılan hızlı ve kolay klasör oluşturma programı Smart Folders’ı buradan indirebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi
 • Anonim murat

  2 ayrı hesap üzerinden denedim gerçekten istenilen kişiye engel koyuyor. mantıken oturum açılmış olması gerekiyor. fakat ben de merak ediyorum siteye nasıl müdahale edildiğini :)
 • Anonim Umut Köse

  Merhabalar, Eklentiyi almak istiyorum bana bir skype adresi vs. verebilir misiniz?
 • Anonim Misafir

  Teshekkurler
 • Anonim Vigivan

  Ziraat bankası bilgilerini mail olarak alabilir miyim ?