Daha önce tarayıcıda çalışan ama tüm siteler için geçerli bir emoji eklentisi paylaşmıştım. Ancak kullanışlı olmadığı için kendi eklentimi kendim yapmaya karar verdim. Yapmışken paylaşmamak olmaz. Kullanmak isteyenler Chomre ve Firefox’ta kullanabilirler.

Eklentiyi yüklediğinizde sağ üstteki tweet oluşturma alanında, anasayfa tweet oluşturma alanında ve direkt mesajlar bölümünde emojileri kullanabilirsiniz. etkileşimler için ileride güncelleme yapabilirim ancak şuan için biraz sıkıntılı.

Emojiler Twitter ilk açıldığında güzükmeyebilir yazı yazacağınız alana bir kez tıklarsanız yüklenecektir.

Ayrıca anasayfada emoji yazı alanına tıkladığınız halde gözükmüyorsa ya da tıkladığınız emojiyi iki kez yazdırıyorsa sayfayı yenileyerek düzeltebilirsiniz. İlerki güncellemelerde düzeltme yapabilirim.

Bir ifadeyi yazı alanına eklemek için üzerine tıklamanız yeterlidir. Ancak yazı alanında o ifade kare şeklinde gözükür. Tweeti ya da mesajı gönderdiğinizde yine gözükmeye başlar. Onu sıkıntı yapmayın.

emojiler

Emoji eklentisi kurulumu

Chrome kullanıcıları

1 – Tampermonkey isimli eklentiyi kurun.

2 – Sonra emoji eklentisini  şu adrese giderek  install deyin.

Ardından Twitter’ı yenileyerek emojileri yukarıda bahsettiğim şekilde kullanabilirsiniz.

Firefox Kullanıcıları

1- Greassmonkey isimli eklentiyi Add To Firefox butonuna tıklayarak kurun. Tarayıcıyı yeniden başlat uyarısına sol üstten cevap verin ve yeniden başlatın.

2-  Emoji eklentisini şu adrese gidip   install deyin sonra yeni pencereden kur diyerek kurun.

Ardından Twitter’ı yenileyerek emojileri yukarıda bahsettiğim şekilde kullanabilirsiniz.

 

Güncellemeler

Firefox html kodlarını farklı sıraladığı için Chrome ve Firefox kodlarını ayrı oluşturdum. Daha önce sorun yaşayanlar tekrar deneyebilirler.