Youtube Geçmişini Silme

26 09 2012 20:38 tarihinde, YouTube kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 16466 okundu

Youtube’un ingilizce olması ve artık izlenen videoların geçmiş listenizde gözükmesi bu listeyi temizleme ihtiyacını veya sorununu ortaya çıkarmış durumda.

Neden Türkçe olmadığı da ayrı bir sorun. Google’ın birçok Türkçe dil destekli servisi varken Türkiye’de bu kadar kullanıcısı olan bir sitede neden Türkçe dil desteği olmaz anlamış değilim. Onlar da anlasalar zaten olurdu.

Öncelikle Youtube servisinde geçmişinizin kaydolması için Google hesabınızla giriş yapmış durumda olmanız gerekiyor. Bu yüzden geçmişi silmek için de giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra Youtube anasayfada sol köşedeki profil bilgilerinizin hemen sağında history linkini göreceksiniz. Tıkladığınızda daha önce izlemiş olduğunuz videoların listesi bulunan bir sayfaya dahil olacaksınız. Sayfanın ortasında ve en üstünde My viewing history  linki bulunmakta. Tıkladığınızda ise yeni bir sayfada geçmiş sayfasına dahil olursunuz. Burada üstte bulunan butonlardan clear all viewing history butonu aracılığıyla bütün video geçmişini temizleyebilirsiniz.

Siz siz olun, gizli saklı işler yapmayın;) hani olur ya ansızın bu seçeniği kaldırır…


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?