YouTube Reklamları Nasıl Engellenir?

29 06 2013 19:25 tarihinde, YouTube kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5113 okundu

reklam-engelle-youtubeReklam, günümüz ticaretinin vazgeçilmez kazanç kapılarından birisidir. İletişim araçları ve kitlelere ulaşımın kolay olduğu her alanda reklam görmek mümkün. Radyolar, gazeteleri, televizyonlar… Kitlelere ulaşan her bir yayında reklam görmek mümkün.

Reklamların tanıtan ve hedef kitle açısından yararı olsa da bazen her şeyin aşırısı zarar sözünü de reklamlar için söyleyebiliyoruz.

Bazı sitelerde tıklanması şart olan bağlantılara verilen reklamlara sizler de en az benim kadar tabiri caizse “kıl” oluyorsunuzdur.

Dünyada tanınmış siteler arasında yer alan ve video paylaşım sitesi YouTube geçtiğimiz ay Türkiye’de reklam ortaklığını başlattı. Bu sebeple ülkemiz insanlarının kazanç kaynağı artmış olsa da video izleyicileri olarak sinir bozucu bir uygulamaya şahit olmaya başladık. İzlemek istediğiniz bir videoda sağdan soldan adeta reklamların fışkırması reklam veren ve alan(yayıncı) hariç kimse için hoş bir şey değil.

Reklamlardan kurtulmak isteyen Google Chrome kullanıcıları için bir eklenti paylaşmak istedim. Screwads isimli eklenti sayesinde YouTube reklamlarını görmezden gelebilirsiniz. Eklentiyi yukarıdaki bağlantıdan tarayıcınıza ekleyip daha rahat ve engelsiz bir YouTube gezinimi sağlayabilirsiniz. İyi seyirler..


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?