YouTube Video Görüntüleme Geçmişini Durdurma

12 02 2013 16:19 tarihinde, YouTube kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 9784 okundu

youtube-time-saatİnsan doğası gereği meraklı bir varlıktır. Etrafında olup bitenleri, başkalarına ait bir şeyleri hep merak etmiştir.

Merak öğrenmeyi kolaylaştırsa da bazen öğrenilmemesi gereken şeyleri merak etmek insanın başına bela olabiliyor.

Bilgisayarınızda olup bitenleri merak eden insanlar mutlaka olmuştur. Arkadaşlarınız ya da kardeşleriniz siz yokken bilgisayarınızda neler olup bittiğine göz atabilir. Bundan hoşlanmayanlardan biri olarak sizlere YouTube’da izlediğiniz videoların daha sonra karşınıza gelmek üzere kaydedilmemesi için ne yapmanız gerektiğinden bahsetmek istedim.

YouTube’a girdiğinizde ilk karşınıza gelen sayfada daha önceden izlediğiniz videoların listesi yer alır. Bu listede bazen yer almaması gereken videolar olabilir. Müstehçen içerikleri kastetmiyorum ama dinlediğiniz bir şarkının klibinde bile bazen görülmesini istemediğiniz sahneler olabilir.

Geçmiş kaydını durdurmak için öncelikle YouTube’a giriş yapın. Sağ üst köşede fotoğrafınızın yer aldığı alandaki menüye girmek için fotoğrafınızın sağındaki tırnağa tıklayın.

Ardından video yöneticisi bağlantısına gidin.

Video yöneticisinde yüklediğiniz videolar yer alır. En sol kısımdaki listede ise yüklenenler bağlantısı aktiftir. listede yer alan geçmiş bağlantısına tıklayıp daha önce izlediğiniz videoların listesini açın.

Üst kısımdaki iki seçenekten sağda er alan görüntüleme geçmişini duraklat seçeneğine tıklayın.

youtube-goruntuleme-gecmisi

Tıkladığınızda yukarıdaki gibi bir uyarı çıkacaktır. Artık izlediğiniz videolar geçmişi kaydedilmez ve bir daha karşınıza gelmez (Sadece bu dünyada)


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. peki bunu devam ettirebiliyoz mu ? ettirebiliyosak nasıl ?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Nebi Garcı Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Nebi Garcı Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Nebi Garcı M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?