YouTube Videolarınızı İzlerken Sayfaya Bağımlı Kalmayın

18 01 2013 18:09 tarihinde, İnternet, YouTube kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 5555 okundu

youtube-viewerSosyal medya gün geçtikçe kitlesel anlamda hızla büyüyor. Facebook’un Türkçe dil desteğine sahip olmadığı yıllarda eklemek için arkadaşlarınızı ararken şimdi görmek istemediğiniz insanlardan tutun ta ki doğmamış bebelerin bile Facebook hesabı var.

Facebook’tan sıkılanlar ya da artık bana göre değil anlayışıyla Twitter’ı tercih edenlerin de sayısı anımsanmayacak kadar çok. Hal böyle olunca günümüzün bir çoğu Twitter, Facebook, Google Plus gibi sosyal paylaşım sitelerinde geçiyor.

Bu kadar çok kullanıcıyı bünyesinde barındıran sitelerde ulaşmak istediğiniz insanlara, dost-arkadaşa daha rahat ulaşabiliyorsunuz.

Bir zamanlar bir fotoğrafı internette paylaşabilmek için harcadığım emekleri düşününce şimdi fotoğrafı çektiğin anda profilinde yayınlanması tabiri caizse çocuk oyuncağı gibi geliyor.

Paylaşmanın bu kadar kolay olduğu bir ortamda her şeyi paylaşmak mümkün. Fotoğraf, mp3, video ve daha bir çok içerik. En çok paylaşdığımız içeriklerden biri de hiç şüphesiz videolar. Youtube, Vimeo, Dailimotion gibi video paylaşım sitelerine girilerek izlenilen videolardan çok sosyal paylaşım sitelerinde izleniyor.

Videonun bağlantısını alarak paylaştığınız bir videoyu izlemek için bulunduğu sayfaya bağlı kalmak da açıkçası sorun. Videoyu sayfaya bağımlı kalmadan izleyebilmek ve video bir yanda oynatılırken sayfadan ayrılabilme imkanına sahip olmak artık mümkün.

Facebook, Twitter ve Google Plus sayfalarında açtığınız bir videoyu dilerseniz hem izleyip hem de içinde bulunduğunuz sayfadan çıkabilirsiniz. Bunun için bir eklenti kullanmamız gerekiyor.

Eklenti Google Chrome için geliştirlmiş. buradan indirebilirsiniz.

indirdiğiniz eklentiyi kurduktan sonra herhangi bir ayar yapmanız gerekmez. Facebook, Twitter ve Google Plus sayfalarındaki YouTube videolarını izlemek için tıkladığınızda karşınıza küçük bir pencere açılacaktır. Videoya yapılan yorumları ve pencerede sinema boyutu ile izleme gibi bir çok özelliği daha bulacaksınız. İyi seyirler 🙂


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Gerçekten iyi bir eklenti bir sayfaya bağlı kalmak yada yandan yeni sekme açmak çok kötü bir durum olabiliyor bazen.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Oyun hataları Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Oyun hataları Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Oyun hataları Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Oyun hataları M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Oyun hataları Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?