YouTube’da Videonuz Açılırken Sıkılmayın

13 01 2013 21:47 tarihinde, YouTube kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3370 okundu

youtube-yilan

YouTube video paylaşım alanında rakipsiz bir ortam. Müzik dinlemek isteyenler, klip izlemek isteyenler, film izlemek isteyenler ve video paylaşmak isteyenler’in en çok tercih ettiği yer hiç şüphesiz YouTube.

Bu kadar çok ziyaretçisi olunca bir sitenin ziyaretçilerini de memnun etmesi oldukça önemli. Sürekli yenilikler yapan YouTube, geçtiğimiz ay Türkçe dil desteği getirmiş ve yenilerde de video oynatıcısında ve site şablonunda değişiklikler yapmıştı.

YouTube haricinde bir çok site video açılırken anket ya da reklamlarla ziyaretçiyi geldiğine pişman eder. Çoğunlukla yanlış cevaplanan anketler ve izlenmeden kapatılan reklamların site sahibine maddi getirisinden başka bir menfaat sağlamaz. Ancak her şey para değildir. Ziyaretçiyi memnun etmek her zaman daha önemlidir.

Google’ın paraya karnı tok desek tabiri caiz olur diye düşünüyorum. Youtube’da bir video açılırken ziyaretçiden bir şeyler istemek yerine yavaş bağlantılarda beklerken kimsenin canı sıkılmasın diye bir de yılan oyunu hazırlamışlar.

Çoğu insanın yanlışlıkla yön tuşlarına dokunarak keşfettiği bu oyunu bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Video açılışında “yükleniyor” efektini izlemekten sıkılmamanız için oynatıcının ortasında daire çizen efekti bir yılana dönüştürüp keyifle videonun açılmasını beklemek için yön tuşlarını kullanabilirsiniz.

Bağımlılık yapmasın diye olmalı ki video başladıktan itibaren yanarsanız tekrar başlayamıyorsunuz. Zaten de önemli olan video 🙂 İyi eğlenceler..


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Bu problemle karsılastığımda haftalarca uğrasmıs çözememiştim. Sizden aldığım hizmetler de oldu o yüzden aklıma geldiniz sonra ilgilenemeyeceğinizi dusunerek yazmadım. Forumlarda çözüm ararken bir arkadaş bu linki verdi, ve sorun çözüldü. Allah razı olsun. Teşekkür ederim.
 • Anonim Misafir

  Bilgilendirici bir dökümandı. Teşekkürler.
 • Anonim Misafir

  Ben yaptım neden olmadı sizce
 • Anonim M.Tunahan COŞKUN

  Merhabalar, ödemeyi Finansbank hesabınıza aktardım.
 • Anonim Misafir

  Merhabalar engelleyen kişinin sayfasına girilmiyor. Id'sini buldum engel kodunu da yapıştırdım ama sayfası olmadığı için farklı birinin sayfasından yapmaya çalıştığım için bu sorunu veriyor. Ne yapabilirim?