1. Ziyaret etmekte olduğunuz blog içerikleri Nebi GARCI ve yazıda belirtilen yazarlar tarafından hazırlanmakta, alıntı içerikler olduğunda adres belirtilerek ve izinler dahilinde paylaşılmaktadır.
 2. İçeriklerin kopyalanıp herhangi bir yayın organı aracılığıyla (internet, dergi, gazete vb) paylaşılması halinde izin alınmalıdır. Kaynak gösterilerek dahi olsa içerikler izinsiz paylaşılamaz.
 3. Yorumlarda kullanılan hakaret, küfür, belirli bir zümreyi aşağılayıcı ya da küçük düşürücü ifadeler tarafımca paylaşılmaz ve yorum yapan kişinin IP adresi banlanır ve siteye girişi yasaklanır. Rahatsız edici yorumların ve davranışların ısrarı halinde Türk Ceza Kanunu’nun 125. Maddesi gereğince hakkında soruşturma açılması söz konusu olabilir.
 4.  Üye bilgilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından dolayı gelebilecek zararlardan ötürü blog içerik paylaşımcısı ve blog sahibi sorumlu tutulamaz.
 5. Sitedeki servislerin kullanılmasından dolayı üyenin bilgisayarında oluşabilecek arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıplardan dolayı siteden tazminat talep edilemez.
 6. Bu sitede Yandex Metrica webvisor uygulaması kullanılır. Tehdit oluşturacak davranış ve durumlarda ve istenilen herhangi bir zamanda sadece www.nebigarci.net içerisindeki mouse hareketleriniz, sitedeki tıklama ve  kopyalama kayıt altına alınabilir.
 7. Bülten abonelikler, siteye kayıt durumlarında ve yorumlar esnasında alınan e-posta adresleriniz herhangi bir reklam şirketi ya da kurumlarca paylaşılmaz, amacının dışında e-posta gönderilmez.
 8. Paylaşılan içeriklerde gayr-ı ahlaki unsurlara yer verilmez, belirli bir din, dil, mezhep, etnik gurubu hedef alan eleştiri, yorumlara müsaade edilmez.
 9.  İçeriklere yapılan yorumlara ve iletişim sayfası aracılığıyla gönderilen mesajlara cevap verme zorunluluğu yoktur. Ancak üsluben uygun olmayan söz ve eleştiriler haricindeki durumlarda imkanlar dahilinde ve en kısa sürede cevap verilir.
 10. Ayrıca 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamındaki müzik, resim, şiir gibi bir eser kategorisine giren içerikler izinsiz paylaşılmaz ve kopyalanıp yayınlanamaz.
 11. Alıntılara yer verilmeyen ve alıntı olduğu belirtilmeyen içerikler tarafımca oluşturulmuş ya da diğer kaynaklardan (internet siteleri, gazete, dergi vb) esinlenilerek hazırlanmıştır. Ancak birebir aynı içerik paylaşılmaz.
 12. Bu kurallar www.nebigarci.net ve uzantılarını ziyaret eden herkes için geçerlidir.