Bugün Twitter’da retweetleri topluca silmeniz için bir kod hazırlayıp bir önceki yazımda paylaşmıştım. Ancak istek üzereni tweetlere de el atmam gerekti ve şimdi paylaşacağım kodla tüm tweetleri (limitler hariç) silebileceksiniz.

Bildiğiniz gibi ülkemizde aç gözlü uygulamaseverlerimizin neden olduğu güvensizlikten ötürü Twitter uygulamalarına çekimser yaklaşıyoruz. Hesabımla giriş yapsam acaba benim adıma tweet atar mı, rt yapar mı gibi endişelerimiz mutlaka oluyor ve çoğu kez vazgeçiyoruz. Hatta öyle aç gözlüler var ki uygulamanın adını TweetDeck, Windows8 gibi isimler yaprak kullanıcının erişim izni kaldırmasını engellemeye yönelik işler peşindeler.

Uygulama kullanmadan ve her şeyi görerek birkaç satır kodla tarayıcınızın geliştirici araçları bölümünden diğer paylaştığım kodlarda olduğu gibi tweetlerinizi de silebilirsiniz.

Kodu uygulamadan önce profilinize girin. Eğer silmek istediğiniz sadece fotoğraf ve videolar ise fotoğraflar bölümüne, tüm tweetler ise tweetler bölümüne girin ve  eğer tarayıcınız Chrome ise CTRL+SHİFT+J yapın. Firefox kullanıyorsanız CTRL+SHİFT+K yapın ve Consolesekmesinde yer alan alana aşağıdaki kodu yapıştırın. Chrome’da console sekmesi aşağıdaki gibidir. Kodları uygulayacağınız alanı da görebilirsiniz.

İlk önce console sekmesin jquery kütüphanesini eklemeniz yani sayfadaki kodu yapıştırmanız gerekir. https://code.jquery.com/jquery-1.8.3.min.js

➡ Tweet Silme Kodu

Yukarıdaki kodu uyguladıktan sonra sayfayı yenilerseniz işlem duracaktır

Son güncelleme: 20.01.2022