Öncelikle bu işlemi hız ve diğer filtre kullanılarak yapmak isterseniz daha gelişmiş bir beğeni silme işlemi için Nega Twitter Araçlarını satın alabilirsiniz

Twitter’da beğenilere eklediğiniz içerikleri belli bir süre sonra herhangi bir sebepten ötürü temizlemek isteyebilirsiniz.

Bugün hoşunuza giden bir şeyi yarın beğenmeyebilirsiniz. Ya da beğenilere eklediğiniz bir tweeti sakıncalı bulabilirsiniz. İş hayatınız ve çevrenizle sorun teşkil ediyor olabilir. Sebep ve beğeni sayınız her ne olursa olsun tek bir kopyala yapıştır işlemi ile tüm beğenilerinizi temizleyebilirsiniz.

Twitter beğenileri sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

Twitter Favorileri Sıfırlama

Javascript kodları, tarayıcının geliştirici araçları bölümündeki console sekmesinde çalışır. Bu bölüme ulaşmak için Chrome kullanıcıları ctrl+shif+j firefox kullanıcıları da ctrl+shift+k yapabilirler.

Twitter beğeni listeniz açıkken yukarıdaki işlemi yapın. Console sekmesinde sizin kod girmeniz için bir alan mevcuttur. O bölüme tıklayın ve aşağıdaki kodu sırayla yapıştırın ve Enter deyin. Öncelikle jquery eklemelisiniz sonra beğeni silme kodu

➡  jquery
➡  Beğeni silme kodu

Bu işlem devam ederken sayfayı yenilemeyin. Yenilerseniz tekrar aynı işlemi yapın. beğeni listenizin uzunluğuna ve bilgisayarınızın hızına göre  işlem süresi değişir.  1000 beğeni için ortalama süre 1-2 dakikadır.

Toplu takipten çıkma, toplu takip yapma gibi kodlar için de Twitter kategorisindeki yazılara göz atabilir ya da arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Beğeni sıfırlama işlemi sonunda hiç beğeniye eklenmiş tweet gözükmese bile beğeni sayısı sıfır “0” olarak gözükmeyebiliyor. Bunun sebebi Twitter’ın eski tweetleri göstermemesidir. Gözükmediği için de doğal olarak silinemez. beğeni sayınız 4-5 binden fazlaysa bu sorunu yaşama ihtimaliniz çok yüksek.

Son güncelleme: 01.12.2020