Twitter Beğeni Silme Kodu – Nebi Garcı

Twitter’da favorilere eklediğiniz içerikleri belli bir süre sonra herhangi bir sebepten ötürü temizlemek isteyebilirsiniz.

Bugün hoşunuza giden bir şeyi yarın beğenmeyebilirsiniz. Ya da favorilere eklediğiniz bir tweeti sakıncalı bulabilirsiniz. İş hayatınız ve çevrenizle sorun teşkil ediyor olabilir. Sebep ve favori sayınız her ne olursa olsun tek bir kopyala yapıştır işlemi ile tüm favorilerinizi temizleyebilirsiniz.

Twitter favorileri sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

Twitter Favorileri Sıfırlama

Javascript kodları, tarayıcının geliştirici araçları bölümündeki console sekmesinde çalışır. Bu bölüme ulaşmak için Chrome kullanıcıları ctrl+shif+j firefox kullanıcıları da ctrl+shift+k yapabilirler.

Twitter favori listeniz açıkken yukarıdaki işlemi yapın. Console sekmesinde sizin kod girmeniz için bir alan mevcuttur. O bölüme tıklayın ve aşağıdaki kodu yapıştırın ve Enter deyin.

➡  1. Kod

Aşağıdaki kodu biraz geliştirip hızlandırdım. ancak illa ki onu kullanırım diyenler olur diye kaldırmadım. Buyrun yeni kod

➡  2. Kod

Bu işlem devam ederken sayfayı yenilemeyin. Yenilerseniz tekrar aynı işlemi yapın. Favori listenizin uzunluğuna ve bilgisayarınızın hızına göre  işlem süresi değişir.  1000 favori için ortalama süre 1-2 dakikadır.

Toplu takipten çıkma, toplu takip yapma gibi kodlar için de Twitter kategorisindeki yazılara göz atabilir ya da arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Favori sıfırlama işlemi sonunda hiç favoriye eklenmiş tweet gözükmese bile favori sayısı sıfır “0” olarak gözükmeyebiliyor. Bunun sebebi Twitter’ın eski tweetleri göstermemesidir. Gözükmediği için de doğal olarak silinemez. Favori sayınız 4-5 binden fazlaysa bu sorunu yaşama ihtimaliniz çok yüksek.

Son güncelleme: 08.06.2016