Nega Instagram Araçları instagram.com üzerinde tarayıcıya entegre olarak çalışan ve sadece bilgisayar üzerinde çalışabilen bir eklentidir.

Eklentiyi kurduğunuzda profil ikonunun hemen sağında bir menü işareti görürsünüz. Eklenti ile ilgili tüm işlemleri bu menüden yapabilirsiniz

Eklentiye yeni özellikler eklemeye devam edeceğim. Şuan için eklenti nasıl çalışır ve neler yapabiliyor onlardan bahsedeyim.

Takip Etme İşlemi

Eklenti, takip etme işlemini herhangi bir kişinin herkese açık profilinde, bir gönderinin beğenenlerdinde, hashtag ve konum bazlı arama sonuçlarında yapar.

Ayrıca seçeneklerden yükleyeceğiniz bir kullanıcı adı listesi olan txt dosyasındaki hesapları da takip ettirebilirsiniz.

Takip sırasında bir çok filtre kullanabilirsiniz. Aşağıdaki görselde göreceğiniz seçeneklerin dışında takip sırasında ID veya kullanıcı adlarını barındıran bir txt dosyasını yükleyerek bu hesaplara takip isteği göndermesini engelleyebilirsiniz. Takipten çıkma işleminde son takipten çıkılan hesapların listesini indirmeniz için seçeneklerde bir buton mevcut.

Takip seçeneklerinde uyguladığınız filtrelere göre takip işlemi süresi uzayabilir/kısalabilir. Bu filtreleri yukarıdaki görselde görebilirsiniz.

Takipten Çıkma İşlemi

Takipten çıkma işlemi takip işlemi gibi kullanıcı listenizin en üstünden altına doğru takipten çıkma işlemi yapar.

Takipten çıkma işleminde son takipten çıkılan hesapların listesini indirmeniz için seçeneklerde bir buton mevcut. İndirdiğiniz listeyi takip sırasında seçerek bu hesapları tekrar takip etmemiş olursunuz.

Takipçi Çıkma İşlemi

Eklenti ile sizi takip eden kullanıcıları çıkarabilirsiniz. Bunun için birkaç filtre aşağıdaki görselde gösterilmiştir.

Beğenme İşlemi

Eklenti ile anasayfadaki, arama kısmındaki veya keşfetteki gönderileri otomatik beğenebilirsiniz. (Sürüm 1.1.2 ile geldi)

Beğeni işleminin hızı, anasayfa güncelleme aralığı ve beğeni sayısı gibi filtreleri belirleme kullanıcı kontrolündedir.

Beğeni işlemi anasayfa için son 25 gönderiyle sınırlıdır. Daha önceki gönderileri beğenmez. Güncelleme yapıldığında son 25 gönderinin beğenilip beğenilmediğini kontrol eder. Beğenilmeyen gönderileri beğeni hızına göre beğenir. Ardından belirtilen güncelleme aralığı kadar geri sayım başlatır. Geri sayım bitince beğeni işlemi devam eder.

Takip İsteklerini Kabul Etme Seçeneği

Nega İnstagram Araçları v.2.0.1 ile gelen takip isteklerini kabul etme özelliği sayesinde, gelen istekleri tek bir tıklama ile kabul edebilirsiniz. Eğer hesabınız gizli ise ve çok fazla istek varsa bunu elle yapmanın bir hayli zor olacağını düşünerek bu özelliği dahil ettim.

Eklenti menüsünden bu işlemi yapabilirsiniz.

Takip İsteklerini İptal Etme Seçeneği

Gönderdiğiniz takip istekler eğer kabul edilmezse ve reddedilmezse yani istek beklemede ise bu takip edilenler listesinde gözükmez. Bu gönderilen istekler bölümüne düşer ki buna ayarlardan ulaşabilirsiniz.

Bu istekler kabul edilmese dahi reddedilmediği sürece takip edilenler sayısına eklenir. Bu yüzden bir süre sonra istekleri iptal etmeniz gerekebilir. Bu durumda eklenti ile takip isteklerini iptal edebilirsiniz.

İptal edilen istekler instagram tarafından takipten çıkma işlemiyle aynı değerlendirilir. Bu yüzden eklentideki takipten çıkılanları liste olarak kaydeden özellik burada da çalışır. Takip isteğini iptal ettiğiniz kişilere takip sırasında bu listeyi kullanarak tekrar istek atmamış olursunuz.

Takip İsteklerini Silme Seçeneği

Bu özellik sayesinde size gelen takip isteklerini topluca reddedebilir yani silebilirsiniz. (v. 3.1.6)

Yorum Yapma Seçeneği

Eklenti ile (v 2.3.2) anasayfaya yeni düşen gönderilere, Hashtag ve Konum arama sonuçlarında, keşfette (v 2.5.7) otomatik olarak yorum bırakabilirsiniz. Seçenekler bölümünde yer alan yorum alanına aralarında yıldız işareti (*) koyarak birden çok yorum yazabilirsiniz. Tek bir yorum yazdığınızda tüm gönderilere o yorumu bırakır. Birden çok yorum girerseniz baştan başlar tüm yorumları gönderir ve tekrar başa döner.

Liste Çekme Seçenekleri

Bir gönderinin beğenenler sayfasını açarak veya bir hesabın takip edilen/takipçi listesini açarak ardından menüde yer alan liste çek bağlantısını kullanabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı adlarını bir listeye ekler. Bu listeyi seçeneklerden indirebilir veya listeyi temizleyebilirsiniz.

DM Silme Seçenekleri

Eklentinin 3.0.0 sürümünde mesaj silme seçeneği eklendi.

Tüm mesajları silebileceğiniz gibi istediğiniz hesaplardan gelen mesajların kalmasını ve diğerlerinin silinmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için seçeneklerde belirtilen alana kullanıcı adlarını virgülle ayırarak girmeniz yeterlidir.

Mesaj silme hızı ve kaç adet mesaj silineceği de sizin kontrolünüzde.

DM kutunuzdaki tüm mesajları silebilirsiniz. Mesajları silmede hız ve silinecek DM sayısı sizin kontrolünüzde. Ayrıca dilediğiniz kullanıcılardan gelen mesajları da silmemek için beyaz liste mevcut.

DM’leri Geri Alma Özelliği

Bu özellik sayesinde gönderilen mesajları karşı taraftan ve kendinizden silebilirsiniz. Bu özellik sayesinde bir kullanıcıya attığınız tüm mesajları tek tıkla ve hızlıca geri alabilirsiniz. O kullanıcıya atılan DM’ler bittiğinde işlem duracaktır.

Seçenekler

Instagram limitleri Twitter’ın onaylı hesaplarında olduğu gibi kullanıcılar arasında farklılık gösterir. Bu yüzden limitleri ve limit aralıklarını sizin tanımlayabilmeniz için seçenekler oluşturdum.

Sizin belirteceğiniz limit Instagram limitine takılabilir. Mesela. siz “Limitler arası takip edilecek kişi sayısı”nı 20 olarak ayarladınız. Instagram limitine takılırsa yine geri sayım başlar.

Geri sayım sürelerini art arda limite takıldığınızda uzatabilir ve bu şekilde en uygun süre ve limiti bulabilirsiniz.

Varsayılan seçenekler, 3 yeni hesapta test edilerek oluşturulan en uygun seçeneklerdir.

Seçenekler siz pencereyi kapattığınızda otomatik olarak kaydolur.

Eklenti güncellemelerini Twitter’dan takip edebilirsiniz.

5 Aralık 2021 için güncel eklenti seçenekler kısmı

Eklenti Kurulumu

Kurulum için Violentmonkey eklentisini kullanıyorsanız bunları kurmanıza gerek yok. 2. adımı uygulayabilirsiniz.

Eğer eklenti şuan kurulu ve süreniz bittiyse herhangi bir işlem yapmadan üç çizgi menü işaretine çift tıklayarak devam edebilirsiniz.

Güncelleme için 2. adımı uygulamanız yeterlidir.

1- Violentmonkey isimli eklentiyi  bağlantıdaki siteden tarayıcınızı seçerek ilgili bağlantıdan kurun.

2-  Ücret ödedikten sonra göndereceğim bağlantıyla sağ üstten yüklemeyi onayla diyerek işlemi tamamlayın.

Ardından Intagram’ı yenileyerek bağlantıları görebilirsiniz.

Güncelleme için eklenti seçeneklerindeki güncelleme bağlantısını ya da kurulum linkini tekrar kullanabilirsiniz.

Ardından Instagram’ı yenileyerek bağlantıları görebilirsiniz.

Güncelleme işlemini eklentiyi kurduktan sonra seçenekler bölümündeki bağlantıdan yapabilirsiniz. Eğer güncel sürüm olduğu halde güncelle butonu çıkmıyorsa güncelleme bağlantısında, tarayıcı önbelleğini temizleyip tekrar deneyin.

Aktivasyon

Göndereceğiniz hesaplar aktivasyon yapıldıktan sonra kurulum bağlantısı gönderilecektir. Eklenti kullanıcı adına değil hesaba lisanslıdır.

Hesap adlarınız sadece aktivasyon için kullanılacaktır. 3. taraf kişilerle paylaşılmayacaktır.

Eklentiyi Edinmek İçin

 @nebigarci Twitter hesabından, İletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

Kullanım Şartları

 • Cinsellik ve cinselliğe atıfta bulunan görsel, işitsel veya yazılı içerik paylaşma veya paylaşanlara destek olma,
 • Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Devletin askeri ve emniyet teşkilatını aşağılayan paylaşımlarda bulunma,
 • Türkiye Cumhuriyeti Devletinin açıkça karşısında olduğu resmi veya gayriresmi her türlü yerel veya küresel eylem, oluşum veya ideolojiye direkt veya dolaylı olarak destek veren paylaşımlarda bulunma.
 • Eklenti size takipçi göndermez. Takip isteği gönderdiğiniz kullanıcıların sizi takip etmesini sağlamaz. Satın almadan önce İnstagram limitleri hakkında bilgi edininiz.
 • Eklenti kullanım ve yükleme ve kullanım sırasında bilgisayarınızda oluşabilecek her türlü sorundan alıcı sorumludur. nebigarci.net ve şahsım sorumluluk kabul etmez.
 • Tampermonkey eklentisi tarafımca oluşturulmuş değildir ve bu eklentiden kaynaklı oluşan sorunlarda sorumluluk alıcıya aittir.

Eklentiyi satın alan herkes bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Güncellemeler

Tüm güncellemeler

Sık Sorulan Sorular

Twitter eklentisindeki hesap ekleme hakkımı Instagram eklentisi için de kullanabilir miyim?

 • Hayır.

Eklenti hakkımı başka hesapta kullanabilir miyim?

 • Yaptığınız ödeme sadece o hesap için geçerlidir. Kullanıcı adını başka hesaba vermek ya da başka hesap açıp eklenti hakkını onda kullanmak söz konusu değildir.

 Hesabın kullanıcı adını değiştirsem eklenti çalışır mı?

 • Hesabınıza başka bir kullanıcı adı verirseniz eklenti çalışır. Ancak hesabınızın kullanıcı adını başka bir hesaba geçirip başka hesapta eklenti kullanmak isterseniz çalışmaz. Eklenti yine eski hesabınızda aktif olur sadece.

 Eklenti güncellemek ücretli mi?

 • Eklenti güncellemek ücretsizdir. Seçenekler bölümündeki bağlantıdan güncelleyebilirsiniz.

 Eklenti mobilde çalışır mı?

 • Mobilde test edilmeksizin kodlanmıştır. Garanti edilmez.

 Bilgisayarıma nia.user.js dosyası iniyor ne yapmalıyım?

 • nia.user.js dosyası eklentinin kodlamasıdır. Bu dosya tarayıcınız dışında çalışmaz ve tampermonkey eklentisinde sorun olduğunda bilgisayarınıza iner ve zararlı bir içerik değildir. Tampermonkey eklentisini Google’dan güncel olarak yükleyip ardından kuruluma devam edebilirsiniz.