Nega İnstagram Araçları – Nebi Garcı

Çoğunuzun bildiği üzere Twitter için birçok ücretli ve ücretsiz eklenti ve kod paylaştım. Instagram için de ilk eklentim olan Nega Instagram Araçları da hazır.

Eklentiyi kurduğunuzda profil ikonunun hemen sağında bir menü işareti görürsünüz. Eklenti ile ilgili tüm işlemleri bu menüden yapabilirsiniz

Eklentiye yeni özellikler eklemeye devam edeceğim. Şuan için eklenti nasıl çalışır ve neler yapabiliyor onlardan bahsedeyim.

Takip Etme İşlemi

Eklenti, takip etme işlemini herhangi bir kişinin herkese açık profilinde, bir gönderinin beğenenlerdinde, hashtag ve konum bazlı arama sonuçlarında yapar.

Takip sırasında bir çok filtre kullanabilirsiniz. Aşağıdaki görselde göreceğiniz seçeneklerin dışında takip sırasında ID veya kullanıcı adlarını barındıran bir txt dosyasını yükleyerek bu hesaplara takip isteği göndermesini engelleyebilirsiniz. Takipten çıkma işleminde son takipten çıkılan hesapların listesini indirmeniz için seçeneklerde bir buton mevcut.

Takip seçeneklerinde uyguladığınız filtrelere göre takip işlemi süresi uzayabilir/kısalabilir. Bu filtreleri aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

Takipten Çıkma İşlemi

Takipten çıkma işlemi takip işlemi gibi kullanıcı listenizin en üstünden altına doğru takipten çıkma işlemi yapar.

Takipten çıkma işleminde son takipten çıkılan hesapların listesini indirmeniz için seçeneklerde bir buton mevcut. İndirdiğiniz listeyi takip sırasında seçerek bu hesapları tekrar takip etmemiş olursunuz.

Anasayfa Beğenme İşlemi

Eklenti ile anasayfadaki gönderileri otomatik beğenebilirsiniz. (Sürüm 1.1.2 ile geldi)

Beğeni işleminin hızı, anasayfa güncelleme aralığı ve beğeni sayısını belirleme kullanıcı kontrolündedir.

Dilerseniz takip ya da takipten çıkma işlemi esnasında anasayfadaki gönderileri de aynı anda beğenme işlemi yapabilirsiniz.

Beğeni işlemi anasayfaya düşen son 25 gönderi için geçerlidir. Daha önceki gönderileri beğenmez. Güncelleme yapıldığında son 25 gönderinin beğenilip beğenilmediğini kontrol eder. Beğenilmeyen gönderileri beğeni hızına göre beğenir. Ardından belirtilen güncelleme aralığı kadar geri sayım başlatır. Geri sayım bitince beğeni işlemi devam eder.

Takip İsteklerini Kabul Etme Seçeneği

Nega İnstagram Araçları v.2.0.1 ile gelen takip isteklerini kabul etme özelliği sayesinde, gelen istekleri tek bir tıklama ile kabul edebilirsiniz. Eğer hesabınız gizli ise ve çok fazla istek varsa bunu elle yapmanın bir hayli zor olacağını düşünerek bu özelliği dahil ettim.

Eklenti menüsünden bu işlemi yapabilirsiniz.

Takip İsteklerini İptal Etme Seçeneği

Gönderdiğiniz takip istekler eğer kabul edilmezse ve reddedilmezse yani istek beklemede ise bu takip edilenler listesinde gözükmez. Bu gönderilen istekler bölümüne düşer ki buna ayarlardan ulaşabilirsiniz.

Bu istekler kabul edilmese dahi reddedilmediği sürece takip edilenler sayısına eklenir. Bu yüzden bir süre sonra istekleri iptal etmeniz gerekebilir. Bu durumda eklenti ile takip isteklerini iptal edebilirsiniz.

İptal edilen istekler instagram tarafından takipten çıkma işlemiyle aynı değerlendirilir. Bu yüzden eklentideki takipten çıkılanları liste olarak kaydeden özellik burada da çalışır. Takip isteğini iptal ettiğiniz kişilere takip sırasında bu listeyi kullanarak tekrar istek atmamış olursunuz.

Yorum Yapma Seçeneği

Eklenti ile (v 2.3.2) anasayfaya yeni düşen gönderilere,

Hashtag ve Konum konum arama sonuçlarında (v 2.5.7)

otomatik olarak yorum bırakabilirsiniz. Seçenekler bölümünde yer alan yorum alanına aralarında yıldız işareti (*) koyarak birden çok yorum yazabilirsiniz. Tek bir yorum yazdığınızda tüm gönderilere o yorumu bırakır. Birden çok yorum girerseniz baştan başlar tüm yorumları gönderir ve tekrar başa döner.

Seçenekler

Instagram limitleri Twitter’ın onaylı hesaplarında olduğu gibi kullanıcılar arasında farklılık gösterir. Bu yüzden limitleri ve limit aralıklarını sizin tanımlayabilmeniz için seçenekler oluşturdum.

Sizin belirteceğiniz limit Instagram limitine takılabilir. Mesela. siz “Limitler arası takip edilecek kişi sayısı”nı 20 olarak ayarladınız. Instagram limitine takılırsa yine geri sayım başlar.

Geri sayım sürelerini art arda limite takıldığınızda uzatabilir ve bu şekilde en uygun süre ve limiti bulabilirsiniz.

Varsayılan seçenekler, 3 yeni hesapta test edilerek oluşturulan en uygun seçeneklerdir.

Seçenekler siz pencereyi kapattığınızda otomatik olarak kaydolur.

Eklenti güncellemelerini Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Eklenti Kurulumu

Tarayıcınızda Tampermonkey eklentisi kurulu ise ödeme işleminden sonra size gönderilecek bağlantıyı kullanıp kolayca kullanıma geçebilirsiniz.

Güncelleme için eklenti seçeneklerindeki güncelleme bağlantısını ya da kurulum linkini tekrar kullanabilirsiniz.

Chrome kullanıcıları

1 – Tampermonkey isimli eklentiyi kurun.

2 – Ücret ödedikten sonra göndereceğim bağlantıyla sol üstten yükle diyerek işlemi tamamlayın.

Ardından Instagram’ı yenileyerek bağlantıları görebilirsiniz.

Firefox Kullanıcıları

1- Tampermonkey isimli eklentiyi  kurun. Tarayıcıyı yeniden başlat uyarısına sol üstten cevap verin ve yeniden başlatın.

2-  Ücret ödedikten sonra göndereceğim bağlantıyla sol üstten yükle diyerek işlemi tamamlayın.

Ardından Instagram’ı yenileyerek bağlantıları görebilirsiniz.

Güncelleme işlemini eklentiyi kurduktan sonra seçenekler bölümündeki bağlantıdan yapabilirsiniz. Eğer güncel sürüm olduğu halde update butonu çıkmıyorsa güncelleme bağlantısında, tarayıcı önbelleğini temizleyip tekrar deneyin.

Ücretlendirme

Eklentiyi ücreti kullanacağınız her bir hesap için 6 aylık 15 TL‘dir.  (7 Şubat 2019’de eklenti ücreti güncellenmiştir.) 10 hesap üstü için pazarlık geçerlidir.

Eklentinin başka yerde ve kişilerce satışı yoktur. Size bu yönde teklifte bulunanlara itibar etmeyiniz.

Aktivasyon

Ödeme işlemini yaptığınızda ve para tarafıma ulaştığında eklentide kullanacağınız Instagram hesaplarınızın kullanıcı adlarınızı göndereceksiniz.

Hesap adlarınızı aktif edip eklenti için kurulum linkini göndereceğim.

Hesap adlarınız sadece aktivasyon için kullanılacaktır. 3. taraf kişilerle paylaşılmayacaktır.

Daha sonra ücret ödeyerek, eklentide kullanmak üzere hesap aktif ettirebilirsiniz.

Ödeme İşlemi

Eklenti ücreti QNB Finansbank Enpara, Ziraat Bankası üzerinden alınacaktır. https://nebigarci.net/bankaadresindeki hespalardan birine ödeme yaptıktan sonra  @nebigarci Twitter hesabından, İletişim sayfasından ya da yorum bırakarak bana ulaşabilirsiniz.

Kullanım Şartları

 • Cinsellik ve cinselliğe atıfta bulunan görsel, işitsel veya yazılı içerik paylaşma veya paylaşanlara destek olma,
 • Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Devletin askeri ve emniyet teşkilatını aşağılayan paylaşımlarda bulunma,
 • Türkiye Cumhuriyeti Devletinin açıkça karşısında olduğu resmi veya gayriresmi her türlü yerel veya küresel eylem, oluşum veya ideolojiye direkt veya dolaylı olarak destek veren paylaşımlarda bulunma.
 • Eklenti size takipçi göndermez. Takip isteği gönderdiğiniz kullanıcıların sizi takip etmesini sağlamaz. Satın almadan önce İnstagram limitleri hakkında bilgi edininiz.
 • Eklenti kullanım ve yükleme ve kullanım sırasında bilgisayarınızda oluşabilecek her türlü sorundan alıcı sorumludur. nebigarci.net ve şahsım sorumluluk kabul etmez.
 • Tampermonkey eklentisi tarafımca oluşturulmuş değildir ve bu eklentiden kaynaklı oluşan sorunlarda sorumluluk alıcıya aittir.

Eklentiyi satın alan herkes bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Güncellemeler

Tüm güncellemeler

Sık Sorulan Sorular

Twitter eklentisindeki hesap ekleme hakkımı Instagram eklentisi için de kullanabilir miyim?

 • Hayır.

Eklenti hakkımı başka hesapta kullanabilir miyim?

 • Yaptığınız ödeme sadece o hesap için geçerlidir. Kullanıcı adını başka hesaba vermek ya da başka hesap açıp eklenti hakkını onda kullanmak söz konusu değildir.

 Hesabın kullanıcı adını değiştirsem eklenti çalışır mı?

 • Hesabınıza başka bir kullanıcı adı verirseniz eklenti çalışır. Ancak hesabınızın kullanıcı adını başka bir hesaba geçirip başka hesapta eklenti kullanmak isterseniz çalışmaz. Eklenti yine eski hesabınızda aktif olur sadece.

 Eklenti güncellemek ücretli mi?

 • Eklenti güncellemek ücretsizdir. Seçenekler bölümündeki bağlantıdan güncelleyebilirsiniz.

 Eklenti mobilde çalışır mı?

 • Mobilde test edilmeksizin kodlanmıştır. Garanti edilmez.

 Bilgisayarıma nia.user.js dosyası iniyor ne yapmalıyım?

 • nia.user.js dosyası eklentinin kodlamasıdır. Bu dosya tarayıcınız dışında çalışmaz ve tampermonkey eklentisinde sorun olduğunda bilgisayarınıza iner ve zararlı bir içerik değildir. Tampermonkey eklentisini Google’dan güncel olarak yükleyip ardından kuruluma devam edebilirsiniz.